Batoh SkySaver vám pomůže utéct z hořící výškové budovy

21.01 2016|Zajímavosti
Batoh SkySaver vám pomůže utéct z hořící výškové budovy

Stává se velmi často, že lidé zůstanou během požáru uvězněni ve výškové budově ve svém pokoji a nejsou schopni se bez speciálního požárního žebříku dostat ven. Ale co kdyby existovala možnost, jak se dostat ven ještě do příjezdu hasičů?

Stačí použít záchranný batoh

Inspekční tým brooklynských hasičů představil hasičský záchranný batoh SkySaver - speciálně konstruovaný batoh, který slouží pro sebe-záchranu z hořící výškové budovy. Záchranná sada obsahuje batoh, montážní zařízení na zeď a žáruvzdorné kabely s karabinou.
Jak to funguje?

SkySaver je potřeba uložit na přístupném místě. Kromě toho je třeba si u jednoho z oken nainstalovat hák, na který se v případě požáru připne záchranný kabel. Na druhé straně kabelu je výše zmíněný batoh s popruhy, které si připnete na hrudi a stehnech, stejně jako klasické horolezecké vybavení. Těsně před evakuací připevníte kabel na nainstalovaný hák a můžete začít sestup oknem. Odolný kabel je schopný zvládnout hmotnost až 133 kg při klesání z výšky 80 metrů při konstantní rychlosti.

Základní systém SkySaveru byl vynalezen izraelskou armádou pro záchranářské účely. Batoh se dodává s lanem tří velikostí - 25, 50 a 80 metrů. Cena batohu je 749 USD.

Autor: Liv

Batoh SkySaver vám pomůže utéct z hořící výškové budovy. SkySaver - speciálně konstruovaný batoh, který slouží pro sebe-záchranu z hořící výškové budovy.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ