Vědci našli hlavní rys tvůrčího génia. Máte ho taky?

13.10 2015|Věda
Vědci našli hlavní rys tvůrčího génia. Máte ho taky?

Nedávná studie ukázala, že tendence k neustálému a bezdůvodnému trápení vyvolávají nekonečný proud myšlenek - první a nejjistější znamení člověka s velkým tvůrčím potenciálem.

Úzkost vs. kreativita

Vědci z Královské univerzity v Londýně zjistili spojení mezi úzkostí a silnou představivostí. "Je-li vaše mysl neustále plná negativních myšlenek, znamená to, že máte vysokou úroveň spontánní aktivity v části mediální prefrontální kůry. Lidé, které nazýváme "nadměrnými mysliteli", začínají panikařit obvykle mnohem dříve, než všichni ostatní, a to naznačuje vysokou kreativitu v bazolaterálních amygdala jádrech.

Nejzajímavější na tom je, že tento mechanismus je spuštěn stejnými specifickými nervovými dráhami, které spouštějí představivost. Takže pokud jste velmi často znepokojeni imaginárními hrozbami, pravděpodobně máte tvůrčího ducha," vysvětluje Adam Perkins, přední odborník z ústavu neurobiologie.

Starosti - matka vynálezu

V jistém smyslu platí rčení "starosti - matka vynálezu". Mnoho velkých objevů lidstva bylo výsledkem něčí nadměrné úzkosti. Jaderná energie? Úzkost v oblasti energetické bezpečnosti. Závody ve zbrojení? Obavy z možné invaze. Lékařské objevy? Strach z umírání a chorob.

"Šťastní a bezstarostní lidé nemohou odrážet problémy, kterým lidstvo čelí. S řešením a vynálezy obvykle přicházejí neurotici. Je zřejmé, že mnozí géniové byli velmi přemýšliví a nešťastná lidé. Zdá se, že téměř všichni byli neurotičtí. Vzpomeňte si na biografii Isaaca Newtona, Charlese Darwina, Vincenta van Gogha, Kurta Combaina a další," dodává Perkins. Vztah mezi nervozitou a tvůrčím géniem výstižně popsal John Lennon, který řekl:"Génius - to je bolest."

Autor: Jd

Vědci našli hlavní rys tvůrčího génia. Máte ho taky? Nedávná studie Královské univerzity v Londýně se zabývala kreativitou a tvůrčím myšlením. Co mají tvůrčí géniové společného?
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře ( 3 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Aleš|13.10 2015 23:44
Zajímavé, něco na tom bude
Odpovědět
 4 
Petr123|13.10 2015 23:44
Tak to jsem asi génius :D Teď ještě něco vymyslet
Odpovědět
 5 
Aleš|13.10 2015 23:44
Asi tak :))))
Odpovědět
 4