Stephen Hawking: Největším tajemstvím ve vesmíru jsou ženy

12.10 2015|Věda
Stephen Hawking: Největším tajemstvím ve vesmíru jsou ženy

Stephen Hawking je jeden z největších světových žijících vědců, kteří odhalili tajemství vesmíru. V nedávném rozhovoru se slavným vědcem padla zajímavá otázka. Fyzika se zeptali, co je podle něj největší a doposud nevyřešenou záhadou ve vesmíru. Podle Stephena jsou to ženy.

Není to poprvé, co Hawking připomíná něžné pohlaví s tím, že mu jednoduše nerozumí. Před dvěma lety vyvolal podobný výrok dokonce naštvané reakce.

Zlá umělá inteligence

Na otázku, zda věří ve zlou umělou inteligenci, Stephen odpověděl: "Taková technologie se bude velmi dobře vypořádávat s konkrétními cíli, ale pokud tyto cíle nebudou stejné jako my, bude všechno v průšvihu."

Technologie vs. lidská práce

Na otázku, zda dojde k tomu, že technologie připraví všechny lidi o práci, odpověděl profesor Hawking následovně:"V případě, že bude všechno, co je potřeba vyráběno automaticky, výsledek bude záviset na tom, jak bude tento výrobek distribuován. V případě, že bude bohatství sdílené, si můžeme užívat luxusní život a každý si může odpočinout. Ale je velmi pravděpodobné, že většina lidí bude nakonec chudá. To se stane v případě, že majitelé automatů budou proti přerozdělování bohatství. Řekl bych, že spíš nastane druhý případ a s rozvojem technologií bude nerovnost růst stále více."

Autor: jd

Stephen Hawking: Největším tajemstvím ve vesmíru jsou ženy. Stephen Hawking je jeden z největších světových žijících vědců, kteří odhalili tajemství vesmíru.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ