V jakých případech je žádoucí studovat MBA

07.03 2018|Věda
V jakých případech je žádoucí studovat MBA

Studijní programy MBA – Master of Business Administration – jsou určeny těm zájemcům, kteří působí (nebo se na takové působení chystají) ve funkci středních i vrcholových manažerů ve firmách i státních institucích stejně jako pro podnikatele. Jak konkrétně jim ale MBA studium může pomoci a v jakých případech je tak na místě o něm vážně uvažovat?

Praxe především

Hlavním rozdílem, díky kterému se MBA studium odlišuje od klasického vysokoškolského vzdělávání je mnohem větší důraz na praxi. V průběhu programu by si měli jeho účastníci osvojit nové moderní postupy a zdokonalit své manažerské dovednosti. Právě to je hlavním cílem MBA programů, a právě to by mělo být hlavní motivací všech, kdo se do nich chtějí přihlásit. Pokud tomu tak je, MBA studium je správnou volbou.

Praxe především


Kvalita rozhoduje

Při rozhodování, zda začít studovat některý z MBA programů je na místě posoudit, je-li opravdu kvalitní. Zájemce by se měl ptát na historii daného programu, jeho obsah a strukturu, kvalitu studijních materiálů a v neposlední řadě též prestiž lektorů. Kvalitní program tvoří především kvalitní obsah a pokud je tato podmínka splněna, je MBA studium rozhodně žádoucí a bude znamenat významné zvýšení hodnoty absolventa na pracovním trhu a jeho atraktivity pro potenciální zaměstnance či headhuntery.

Kvalita rozhoduje


MBA je užitečné i pro podnikatele

Jakkoliv je MBA často spojováno s manažerským prostředím velkých korporací či institucí, velkým přínosem může být i pro podnikatele. Bude tomu tak v případě, že má se svojí firmou plány na výraznější expanzi nebo bude chtít zefektivnit řízení dvojí firmy. Kvalitní MBA program mu poskytne potřebný přehled o světě obchodu i zlepšení manažerských dovedností, díky kterým dosáhne svých cílů snadněji.

MBA je užitečné i pro podnikatelé


Pro manažery i podnikatele je navíc zajímavé, že v průběhu studia nezřídka kdy naváží kontakty důležité v jejich dalším profesním životě. Důvodů pro MBA studium je mnoho. Pokud se vaše motivace setkává s tím, co MBA nabízí, je pro vás tou správnou cestou. Více informací o studiu MBA získáte na Ústavu práva a právní vědy.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

V jakých případech je žádoucí studovat MBA
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Andrea1|10.12 2018 10:44
MBA je sice dražší, ale určitě se vyplatí. Ze studie CEMI jde vidět, že plat po ukončení je vyšší. Do roka až 2 by se vám to mělo vrátit.
Odpovědět
 2