Tvůrce viru: Blázen nebo zachránce?

29.12 2014|Věda
Tvůrce viru: Blázen nebo zachránce?

Profesor Kavaoka způsobil rozruch po celém světě. Znovu vytvořil virus, který poslal do hrobu více než 40 milionů lidí. Ačkoliv to zní divně, vytvoření nové pandemie chřipky by mělo lidstvo spíše spasit než zabít.

Virus chřipky

Virus chřipky je uchováván v 2 mililitrových lahvičkách v chladničce při teplotě -80 stupňů Celsia. Pod mikroskopem vypadá jako nějaká středověká zbraň posetá desítkami hrotů. Nový virus je stejný jako jeho předchůdce, který se objevil v roce 1918 známý jako španělská chřipka. Ta tehdy připravila o život 40 milionů lidí.Mechanismus šíření chřipky

Chřipka má bezpečnější apartmán než prezident

Lednička s virem chřipky je uzamčena utěsněna v místnosti s betonovými stěnami. Celá místnost je umístěna v laboratoři, která má 46 cm tlustou zeď, která je navíc vyztužená kovovou výztuží. Vstup do apartmá viru chřipky je podobný jako dveře do ponorky. Ty jsou navíc lemovány více než 500 senzory alarmu. Objekt s virem hlídá ostraha a univerzitní policie.

Celá laboratoř je navíc pečlivě monitorována kamerovým systém. Celý bezpečnostní systém vyžaduje 100 procentní bezchybnost. Výzkumný ústav chřipky má hodnotu 12,5 milionů dolarů a nachází se na okraji kampusu university Wisxonsin-Madison.

Autor: JaD

Tvůrce viru: Blázen nebo zachránce? Profesor Kavaoka způsobil rozruch po celém světě. Znovu vytvořil virus, který poslal do hrobu více než 40 milionů lidí.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ