Čína bojuje s rostoucím počtem nakažených AIDS

17.01 2015|Věda
Čína bojuje s rostoucím počtem nakažených AIDS

V roce 2014 bylo v Číně zaznamenáno 104 000 nových HIV pozitivních a AIDS pacientů, což je o 14,8 % více než v předchozím roce. Oznámila to národní komise pro zdraví a plánování rodiny.

Jak poznamenal zástupce ředitele výboru Wang Gouqiang na celostátním semináři o prevenci AIDS, i přes tyto údaje se epidemie v zemi pohybuje na "nízké úrovni". V loňském roce zahájila Čína ve snaze potlačit negativní trend třetí kolo projektu pro vytvoření zóny integrované prevence a léčby AIDS.

V některých oblastech Číny se AIDS šíří mnohem rychleji

Jsou to místa, kde se často užívají drogy. Hlavními přenašeči jsou infikované matky, které nemoc přenášejí na své děti. Roste zde ovšem i počet HIV pozitivních ve středním i starším veku. Výjimkou nejsou studenti.

AIDS vesnička

V Číně existuje obec v provincii Che-nan, ve které žije až milion lidí, kteří se nakazili AIDS. Z velké části se lidé nakazili kvůli neregulovanému prodeji krve. Situace je v této provincii katastrofální a rizika neustále rostou. Léčba je nedostatečná a zdejší úřady se snaží zakrýt pravdu prostřednictvím smrtícího mixu cenzury a zastrašování.Trailer k film o AIDS vesničce - Krev z okresu Yingzhou

Čína bojuje s AIDS již od roku 2002

Čína to ovšem odmítá uznat. Jen málo činských obyvatel ví, že vláda nechala zablokovat mezinárodní fóra a anglická média, kde se o tomto problému píše. Čínská média uvádějí, že statistiky nakažených jsou nízké. Na otázku The Guardian, proč je nutné statistiky skrývat, odpověděl uředník v Hennan následující: "Kdo bude investovat v naší provincii, pokud zjistí, že máme tak obrovské množství případů HIV?"

Autor: Jil
Foto: jacinta lluch valero

Čína bojuje s rostoucím počtem nakažených AIDS. V roce 2014 bylo v Číně zaznamenáno 104 000 nových HIV pozitivních a AIDS pacientů, což je o 14,8 % více než v předchozím roce.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ