Kdo žije na povrchu telefonu?

25.01 2015|Věda
Kdo žije na povrchu telefonu?

Studenti z University of Surrey ve Velké Británii se rozhodli prozkoumat, jací tvorové žijí na povrchu našich mobilních telefonů. Vytvořili příznivé prostředí pro rozvoj bakterií, které se nacházejí v otiscích prstů na pvrchu dotykové obrazovky. Na následující fotografii může vidět výsledek.

Biologové umístili smartphone do Petriho misky s agarem. Po třech dnech zde našli celé kolonie bakterií. Většina z nich byla pro organizmus neškodná. Našly se však i takové, které na lidský organismus nemusí zrovna nejlepší vliv. Byl to zejména Staphylococccus aureus, který je původcem řady infekcí a onemocenění. Způsobuje velmi často různé infekce v rozsahu od mírných zánětů kůže a měkkých tkání až po život ohrožující sepse

Vědci doufají, že velkolepé fotografie z výzkumu uživatelům telefonů připomenou, že je třeba si pravidelně mýt ruce mýdlem a vodou.

Bakterie na telefonu



Autor: Jil

Kdo žije na povrchu telefonu? Studenti z University of Surrey ve Velké Británii se rozhodli prozkoumat, jací tvorové žijí na povrchu našich mobilních telefonů.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ