Kmenové buňky pomáhají v boji proti vypadávaní vlasů

03.02 2015|Věda
Kmenové buňky pomáhají v boji proti vypadávaní vlasů

Vědci z Medical Research Insitute Sanford-Burnham (USA) našli způsob, jak využít kmenové buňky v boji proti vypadávání vlasů.

Nová metoda proti vypadávání vlasů

Abnormální vypadávání vlasů nebo-li alopecie není sice zdraví škodlivá, ale mnohým lidem může způsobit rozsáhlé psychické problémy. Nejúčinějším způsobem, jak léčit vypadávání vlasů, je v současnosti transplantace vlasových folikul z jedné částí hlavy na druhou. Tento způsob ovšem není vhodný pro všechny, proto by jej mohla v budoucnu nahradit nová metoda amerických vědců. Ta spočívá v použití pluripotentních kmenových buněk, které vytváří nové buňky, a ty následně iniciují růst vlasů.

U myší byla metoda úspěšná

Na rozdíl od způsobu, který využívá stávajicích vlasových folikul, umožňuje tato metoda použít k transplantaci neomezený počet vlastních buněk pacienta. Pluripotentní kmenové buňky jsou transformovány v dermální papily, které regulují tvorbu a růst vlasových folikul. Při experimentech se odborníkům podařilo úspěšně vypěstovat dermální papil v myší kůži.

Autor: Lil

Způsoby vypadávání vlasů, kmenové buňky pomáhají v boji proti vypadávaní vlasů. Vědci z Medical Research Insitute Sanford-Burnham (USA) našli způsob, jak využít kmenové buňky v boji proti vypadávání vlasů.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ