Jak bezbolestně odstranit tetování?

22.02 2015|Věda
Jak bezbolestně odstranit tetování?

Doba, kdy bylo tetování na celý život , se pravděpodobně blíží ke konci. Vědci z univerzity v Dalhousi, v Kanadě, rozvíjejí inovativní a bezbolestný způsob, jak odstranit tetotávní. Zázrakem na odstranění tetování je speciální krém.

Krém na dostranění tetování

Krém by měl dokázat ovlivnit podkožní tuky, speicální makrofágy, které absorbují pigmenty tetování. Cílovou schopností krému je aktivovat nové makrofágy, které absorbují staré, přejdou do lymfatických uzlin a pohltí sebou i barvu. Tento způsob se od laserového odstranění tetování liší kromě bezbolestnosti tím, že útočí pouze na buňky, které obsahují barvivo.
Vědci tvrdí, že krém na odstranění tetování o velikosti zhruba 10x10 centimetrů bude stát asi 4 USD, což je v porovnání s drahým laserovým odstraněním opravdu závratná nabídka. Vědci již plánují testování na prasečí kůži. Pokud krém na odstranění tetování projde všemi testy, bude brzy uveden na trh.

Autor: Jil

Jak bezbolestně odstranit tetování? Doba, kdy bylo tetování na celý život , se pravděpodobně blíží ke konci. Vědci z univerzity v Dalhousi, v Kanadě, rozvíjejí inovativní a bezbolestný způsob, jak odstranit tetotávní.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ