Klíčem k ovládání břišního tuku je posilování

29.12 2014|Věda
Klíčem k ovládání břišního tuku je posilování

Studie Harvard School of Public Health (HSPH) ukázala, že zdraví muži, kteří denně posilují 20 minut, mají méně břišního tuku než muži, kteří denně věnují stejný čas aerobnímu cvičení.

Aerobik nebo posilování?

Nejoptimálnějších výsledků při studii dosáhli ti, kteří kombinovali aerobní cvičení s posilováním. Pokud tedy chcete snížit objem tuku kolem vašeho pasu, věnujte se raději posilování než aerobiku. Naopak aerobik pomáhá snižovat přírůstek tělesné hmotnosti. Ideální variantou je tedy kombinace posilování i aerobiku.

"Vzhledem k tomu, že stárnutí je spojeno se sarkopenií, je nebezpečné se spoléhat pouze na hubnutí. Sarkopenie je definovaná jako ztráta svalové hmoty, síly a funkce u starších lidí. Má významný dopad na klinický stav a kvalitu života pacientů neboť vede ke zhoršení mobility a nezávislosti.

"Měření obvodu pasu je nejlepším ukazatelem zdravého složení těla u starších osob. Starším osobám může posilování nebo ideálně posilování v kombinaci s aerobním cvičením pomoci snížit břišní tuk a současně zachovat nebo v lepším případě zvýšit svalovou hmotu."

Studie Follow up

Raina Mekary, hlavním vedoucí výzkumu a její kolegové sledovali fyzickou aktivitu, obvod pasu a tělesnou hmotnost 10 500 zdravých amerických mužů ve věku 40 let a více, kteří se zúčastnili Follow up studie v letech 1996 až 2008. Jejich analýza obsahovala srovnání změny v úrovni aktivity účastníků v období 12 let a zjišťování, které aktivity měly na obvod mužského pasu největší vliv. Ti muži, kteří trávili denně 20 minut posilováním (-0,67 cm), měli menší příbytek břišního tuku než muži, kteří trávili čas středně intenzivním aerobním cvičením (-0,33 cm), prací na zahradě nebo chozením do schodů (- 0,16 cm).

"Tato studie zdůrazňuje význam posilování při snižování abdominální obezity zejména u starších lidí. Chcete-li si udržet zdravou váhu a obvod pasu, je důležité posilovat a ideálně v kombinaci s aerobními aktivitami.

Autor: Als
Foto: Stroopsmma

Klíčem k ovládání břišního tuku je posilování. Studie Harvard School of Public Health (HSPH) ukázala, že zdraví muži, kteří denně posilují 20 minut
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ