Kolik bude stát cesta na Mars?

03.10 2016|Věda
Kolik bude stát cesta na Mars?

Podnikatel Elon Musk oznámil světu, že má v plánu pomoci lidstvu založit kolonii na Marsu. Zároveň ale na 67. ročníku Mezinárodního astronautického kongresu v Mexiku upozornil na to, že momentálně ještě nemůžeme na Mars cestovat za nekonečné peníze. Se správnou organizací a tradičními metodami bychom podle něj mohli za letenku na Mars zaplatit 10 miliard USD. Ale kdo by za to platil?

Musk nabídne letenky na Mars levněji

Elon Musk chce, aby jeho firma SpaceX vyvinula nový raketový systém, který dokáže přepravit na Mars až 100 lidí najednou. Jeho cílem je snížit cenu letenky na Mars v ideálním případě na 200 000 USD.

Musk prozradil, že jedním z faktorů, které pomohou snížit náklady na cestu na Mars bude čerpání pohonných hmot na oběžné dráze kolem Země před tím, než loď zamíří na neznámé místo určení. Projekt by měl být financován ze soukromých i veřejných zdrojů.

Cesta na Mars může být smrtelná

Elon Musk připustil, že cesta na Mars je pro lidi spojena i s určitými riziky. I když se na palubě kosmické lodi počítá například s takovými vymoženostmi, jako je restaurace, je zde vysoká pravděpodobnost úmrtí. "Jste připraveni zemřít?" Zeptal se Musk. "Jestli ano, pak je to v pořádku a jste ideálním kandidátem," dodal.

Plán kolonizovat Mars je ekonomicky proveditelný, ale není to snadný úkol. Jedním z lidí, kteří se o to pokoušeli, byl výzkumník z Massechusetts Institute of Technology, Sydney Do. Ten se nedávno stal spoluautorem jiného schématu - Mars One, jenž doufá, že založí kolonii na Marsu do roku 2024. "Je to drahé z hlediska zásobování a vytváření kyslíku potřebného k dýchání," uvedl Do.

Elon Musk je podle něj určitě vizionář, ale dělá si obrovskou technologickou bariéru, když se snaží do vesmíru dostat 100 lidí najednou. Nejvíce se zatím podařilo dostat do vesmíru 8 lidí najednou.

Zdroj: BBC

Kolonizace Marsu. Kolik bude stát letenka na Mars? Elon Musk plánuje stavbu lodi, která na Mars dostane hned 100 lidí najednou. Letenka na Mars bude
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Václav|16.03 2019 22:26
naši planetu zemi jsme se naučili kolonizovat celkem dobře ale obydlování se
nám jaksi nedaří rozhodně by bylo lepší se to učit nejdříve na zemi za ty prachy tam na marsu adi nevyhrajem tedy ti co se tam chystají jak pošetilé tvrdit,že tím ospravedlníme chování zde na zemi a jaké by bylo na marsu? nejspíš, ještě horší, pokud by to bylo možné tak jako zde na zemi což se, nikdy nestane a je to, samozřejmě dobře až lidstvo zjistí a ,jestli vůbec jak vzniklo můžeme si gratulovat, protože, pak zhyneme
Odpovědět
 1