10 tipů na vánoční dárky z elektroniky

09.12 2020|Technika
10 tipů na vánoční dárky z elektroniky

Vánoční čas se nezadržitelně blíží a s ním i shánění dárků pro naše blízké. Někteří z vás už mají věci, kterými potěší své okolí, poctivě sehnané a možná i zabalené. Pro ty ostatní je tady náš seznam deseti vánočních dárků z elektroniky. Ale mobil to není, jasný pane.

10. Elektrický šicí stroj

Letošní rok se nesl ve znamení pandemie a s ní související karantény. Cílené zdržování se doma však vedlo k mnohem pozitivnější skutečnosti: lidé se začali učit novým koníčkům. Jednou z oblíbených kratochvílí, která zažívá v současné době boom, je i šití. Umět si ušít vlastní kus oblečení je přitom velmi cenná schopnost jak pro muže, tak pro ženu. Dávno jsou pryč časy, kdy byly úkony spojené s nití a jehlou spojovány pouze s babičkami. Šití získává stále větší popularitu i mezi teenagery. Skvělým dárkem, který nejenže začínající švadlenku či krejčího potěší, ale také jim může značně práci usnadnit, je elektrický šicí stroj. Na výběr je z mnoha značek, druhů a funkcí. Zkuste se podívat třeba na značku Singer. Svými šicími stroji je proslulá.


9. Elektrický gramofon

Elegantní bytový doplněk, navíc užitečný, takže se na něj nebude trápit. Přesně takový je elektrický gramofon. Výhodou je, že se dá tento spotřebič koupit v mnoha různých stylech, a tak se můžete poohlédnout po retro designu pro milovníky vintage i moderním geometrickém stylu pro vyznavače minimalismu. Je důležité se zamyslet nad preferencemi. Budete obdarovávat nenáročné posluchače? Potom postačí gramofon s vestavěnými reproduktory. Pro fajnšmekry jsou lepší Hi-Fi gramofony. Další výhoda plynoucí z koupě: příští Vánoce můžete kupovat desky. Podívejte se na internetové obchody, zaujmout by vás však mohla značka Roadstar.


8. Brýle proti modrému světlu

Kdo z nás netráví u počítače či mobilu většinu svého času, se může považovat za šťastného člověka. My ostatní se však musíme vypořádávat s některými nešvary, které z toho plynou. Kromě špatného držení těla bývá problematické také modré světlo. Modré světlo totiž emituje vyšší energii. Dlouhodobá expozice tak může způsobit vážné poškození sítnice, navíc zhoršuje spánek. Brýle blokující škodlivé světlo se dají sehnat v mnoha provedeních na internetu i v optikách, jejich cena není přitom příliš vysoká. Zajímavé designy má například značka Meller Blue Light.


7. Ústní sprcha pro dentální hygienu

Návštěva zubaře či dentálního hygienika nebývá zrovna nejpříjemnější, přesto je nutná. Stejně, a ne-li více, je nutné se starat o zuby v mezidobí těchto návštěv. Správný kartáček, správná technika čištění zubů a nezapomínání na mezizubní prostory může návštěvy specialistů udělat kratšími, když už ne příjemnějšími. Mezizubní prostory bývají při čištění často opomíjeny, přitom právě v nich se usazuje nejvíce bakterií. Pomoci by mohla ústní sprcha, která nejenže ničí bakterie, ale také odstraňuje zubní plak, a dokonce masíruje dásně. Širokou nabídku dentálních sprch má značka Phillips.


6. Budík imitující svítání

Vstát na první dobrou je nelehká věc, zvlášť v zimě. Vzbudíme se, vidíme, že venku je ještě tma, a tak se zachumláme do peřin. Ráno je však člověk nejproduktivnější, čehož by se mělo využít. Zpříjemnit ranní vstávání by mohl elektrický budík imitující svítání. Principem je postupné zesilování světla. Navíc budík slouží rovněž jako rádio nebo lampička na čtení. Barvu, která vás bude probouzet, si můžete vybrat. Stejně tak se můžete rozhodnout, zda světlo podpoříte jedním ze zabudovaných zvuků. Budík napodobující úsvit nabízí například značka Lanaform.


5. Elektronické předplatné

Dalším tipem na dárek z okruhu elektroniky je pořídit obdarovávanému elektronické předplatné. Ať už jde o streamovací servisy jako HBO GO nebo Netflix, hudební aplikace jako Spotify Premium nebo klasické noviny či časopisy, u každého z nich můžete dotyčnému předplatit přístup na určitou dobu. Hráče zajisté potěší koupě takzvaného gametime, díky němuž si budou moci užít hodiny a hodiny své oblíbené hry. Výhodou tohoto dárku je fakt, že si jej mohou obdarovaní užívat dlouhodobě.

4. Svítící LED deska na obkreslování

Spojení techniky a kreativity. To nabízí deska na obkreslování vhodná nejen pro děti a teenagery, ale umělce všech věkových kategorií. Pomocí USB kabelu ji stačí zapojit k notebooku či tabletu, navíc je lehké a tenká, tudíž přenosná. Díky LED osvětlení budete na svůj výtvor dobře vidět, a tak obkreslování nebude stát nic v cestě. Stačí vám jen papír s předlohou, čistý papír a můžete dát průchod svému uměleckému já.


3. Dárek pro dospělé

A nyní se přesuneme na trochu jinou úroveň. Dárky pro dospělé jsou eufemismem pro sexuální pomůcky. Tímto typem dárku rozhodně nemůžete obdarovat každého, ba naopak. Jelikož jde o vysoce intimní věc, doporučujeme vyhradit je pouze pro své partnery. Novinkou na trhu je například stimulátor klitorisu Satisfyer. Velmi elegantní design navíc nenaznačuje, že jde o sexuální hračku. I kdybyste jej nestihli ukrýt před příchodem návštěvy, nemusíte se bát, že by svou obscénností vábil zraky příchozích.

2. Projektor na filmové večery

Zážitek jako z kina, akorát v pohodlí domova. Koho už nebaví sledovat filmy či seriály z obrazovky televize nebo monitoru, ten bude nadšený z filmového projektoru. Navíc k projektoru nemusíte dokupovat nic dalšího. Stačí mít funkční zařízení, z něhož chcete promítat, a dostatečný prostor na bílé zdi (či plátno). Pozor, nezapomeňte před koupí zkontrolovat, že projektor disponuje takovým portem, který bez problémů připojíte ke svému zařízení.


1. Chytré kosmetické zrcadlo

Ano, k rodině chytrých spotřebičů už se přidalo i kdysi obyčejné kosmetické zrcátko. Na trhu se dá najít poměrně dost druhů zrcadel, téměř všechna však disponují LED osvětlením. Jas se dá snižovat i zvyšovat podle libosti majitele. Zahraniční značky dokonce nabízí typ, který vám umožní poslouchat hudbu a dívat se na youtube. Zároveň však nezapomíná na svou původní funkci, k níž přidává možnost analýzy obličeje. Zrcadlo se jmenuje HiMirror, seženete jej na stejnojmenných stránkách za přibližně 300 dolarů (v přepočtu kolem 8 tisíc korun).Autor: lan

10 tipů na vánoční dárky z elektroniky. Hledáte vánoční dárek pro maminku, tatínka, dceru, syna, dědu či babičku? zkuste naše tipy na dárky z elektroniky.
Zajímavosti a novinky

 302 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ