7 aplikací pro smartphone, které si zamilujete

07.04 2021|Technika
7 aplikací pro smartphone, které si zamilujete

Smartphone má v dnešní době téměř každý. A spolu s ním má nainstalované i nejpoužívanější a nejpopulárnější aplikace, jakými jsou Messenger, Instagram, Facebook a další. V dnešním článku se podíváme na sedm méně známých, zato stejně (ne-li) více užitečných aplikací, díky němž se něco naučíte, ulevíte svým očím, nebo si utřídíte myšlenky.

1. DailyArt – Your Daily Dose of Art

Muzea a galerie jsou sice zavřené, přesto se nemusíte vzdát požitku z kochání se uměleckými díly. Aplikace DailyArt vám totiž každý den nabídne nový obraz (či vázu, tapisérii, sochu, …) spolu s krátkým informačním popiskem. Aplikace je zdarma pro Android i Apple. Pokud si však chcete užít celou její nabídku, jako například možnost ukládání si svých oblíbených děl a přístup k celé databázi, doporučujeme zaplatit jednorázový poplatek 150 Kč.

DailyArt funguje od roku 2012 a kromě aplikace má vlastní internetový magazín plný zajímavých článků týkajících se umění. Ačkoliv je aplikace dostupná v 16 jazycích, čeština mezi nimi není. To se však může brzy změnit. Koneckonců, zakladatelé jsou naši sousedé z Polska.

Tip: Pokud si chcete nabyté znalosti ověřit v praxi, určitě vás zaujme aplikace Guess The Artist. V ní buď určujete autora díla, či název díla.

2. PoseIt

Ještě chvíli u umění zůstaneme, od prohlížení se však přesouváme k tvorbě. Chtěli byste se se zdokonalit v kresbě lidského těla? Aplikace PoseIt vám v tom pomůže. Principem je ohýbání a pózování dřevěného panáka simulujícího lidské tělo. Můžete si pohrát s osvětlením, pózami, dokonce lze přidat i pár propriet jako skateboard, meč či klobouk.

Aplikace PoseIt je rovněž v angličtině, ovládání je však jednoduché a intuitivní, tudíž by vám jazyková bariéra neměla dělat problém. Jisté atributy je třeba odemknout, a to buď zhlédnutím reklamy nebo dobrovolným příspěvkem autorovi appky. Výši příspěvku určíte vy (pohybuje se od 1 do 7 švýcarských franků, v přepočtu od cca 28 do 200 korun). Po jeho uhrazení se odemknou všechny funkce a zmizí reklamy.

3. Blue Light Filter – Night Mode

Modré světlo, které vydávají obrazovky mobilů, počítačů a dalších multimédií, je pro nás škodlivé. Rozhodně bychom se mu neměli vystavovat před usínáním, neboť zhoršuje kvalitu spánku a ztěžuje samotný proces usínání.

Přesto se nejspíš všichni čas od času přistihneme, jak ve tmě koukáme na youtube a do toho odepisujeme na Messengeru. A ačkoliv mají moderní smartphony zabudovaný Eye Comfort filter, či přímo Blue Light Filter, občas ani ten nestačí. Proto doporučujeme nainstalovat si do mobilu aplikaci Blue Light Filter – Night Mode. Je v angličtině, ale její ovládání je intuitivní. Můžete si vybrat z několika druhů světla (například světlo svíčky, západu slunce a další), upravit si intenzitu, nastavit si časovač. Přesto však radíme mobil před spánkem odložit.

4. Question Diary

Na rozdíl od všech předchozích aplikací, Question Diary vyžaduje určitou znalost angličtiny. Jak už vychází z názvu, s nainstalováním této aplikace si do mobilu instalujete deník, který vám každý den přinese jednu otázku.

Otázky mohou být jakéhokoliv typu; jednou vás deník vyzve k napsání dopisu svému budoucímu já, jindy se vás zeptá na to, zda vám v hlavě běží text nějaké písně. Je jen na vás, jak dlouhá bude odpověď a zda vůbec odpovíte. Abyste na otázku nezapomněli, můžete si nastavit notifikaci na určitý čas. Question Diary je milá appka, kterou se zaručeně vyplatí mít delší dobu. Pocit nostalgie, když se díváte na své myšlenky z minulosti, je
neodolatelný.

Tip: Pokud se vám koncept Question Diary líbí, ale v angličtině nevynikáte, můžete si otázku vždy přeložit a odpovídat na ni také v mateřštině.

5. Period Tracker, My Calendar

Aplikace s roztomilou ikonou růžového deníčku s bílou květinou na přebalu není ničím jiným, že virtuálním menstruačním kalendářem. Design aplikace může sofistikovaným ženám připadat příliš dětský, v tom je však krása My Calendar: hodí se i pro dívky, které teprve začaly menstruovat. Navíc v nastavení jde změnit vzhled, a tak se růžovodřevěným designem se zvířátkem oznamujícím vám nadcházející periodu nemusíte obtěžovat.

Kromě zapisování dní si můžete v aplikaci zaznamenávat také příznaky PMS, nastavit si připomenutí antikoncepce. I pro těhotenství, a tedy přerušení krvácení, je v My Calendar ikonka k zaškrtnutí. Aplikace funguje skvěle v češtině, je zdarma a téměř bez reklam. (Reklamu můžete zhlédnout, pokud si přejete získat nové zvířátko.) Lze ji i zaheslovat, aby se do ní náhodou nedostali nevítané osoby. Navíc vám před začátkem každé menstruace a ovulace přijde upozornění.

6. Intellect

Intellect je první aplikací v našem seznamu, k níž se bez znalosti angličtiny doopravdy neobejdete. Pokud vám však cizí jazyk nedělá problém a zajímáte se seberozvoj, je to ta pravá aplikace pro vás. Předtím, než se zaměříte na konkrétní oblast, uděláte v aplikaci test, který určí vaše silné a slabé stránky a v podstatě vám vytvoří psychologický portrét. Toto shrnutí najdete ve svém profilu, spolu s dalším progresem.

V Intellect si totiž vyberete oblast, v níž se chcete zlepšit, a nastoupíte na několika týdenní cestu doprovázenou audio nahrávky a takzvaný self-check-ins. Ať už jde o sebevědomí, prokrastinaci, stres, sociální schopnosti nebo perfekcionismus. Navíc nabízí Intellect také možnost psát si deník, a to hned několikerého typu. V Gratitude journal odpovídáte na otázku vděčnosti, v Goal setting journal píšete, co je vaším cílem a jak jej chcete dosáhnout. Nejlepší však na aplikaci je, že je zcela zdarma a bez reklam.

7. Novels & Books

Chtěli jste si někdy přečíst Pýchu a předsudek, Olivera Twista nebo Alenku v říši divů v originále? S aplikací Novels & Books máte možnost. Kromě anglických klasik nabízí také lahůdky jako Homérovu Odysseu nebo Pohádky bratří Grimmů, ovšem stále v angličtině. Bez reklam se Novels & Books neobejde, nejsou však příliš invazivní a nepřekáží při čtení. Stejně jako u ostatních aplikací, i zde se reklam
zbavíte zaplacením nevelké částky. Appka je skvělá hlavně v tom, že k ní nepotřebujete připojení na internet. Navíc dokáže zkrátit dlouhé chvíle v čekárně u doktora nebo v MHD. Místo bezcílného čtení informačních brožurek se můžete začíst do velikánů světové literatury.

Autor: lan

Aplikace pro smartphone, které vám pomohou zpříjemnit život. Máme pro vás tip na 7 aplikací, které vás něco naučí, pobaví vás i pomohou v běžném životě.
Zajímavosti a novinky

 301 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ