10 nejlepších televizí z roku 2019

15.03 2020|Technika
10 nejlepších televizí z roku 2019

Nedávno jsme se společně dívali na nejlepší mobilní telefony, které se na trhu objevily v roce 2019. Protože stále ještě pokračuje slevové šílenství, v dnešním článku si představíme devět nejlepších televizí, jež nám uplynulý rok

nabídl, a jednu specialitu k tomu. A abychom měli snadnější vybírání, opět si je rozdělíme do tří cenových kategorií. Základem dnešního článku nám jsou recenze z portálu televizniweb.cz.

Kategorie do 15 tisíc korun

TCL 43EP660 (109 cm)

Nejlevnější televizí našeho seznamu je tento kousek od značky TCL, se kterým si přijdete na své, nejste-li příliš náročnými uživateli. Operačním systémem je moderní Android TV 9.0, který zajišťuje přístroji stabilní chod. Ovládání je jednoduché a samotný ovladač překonal očekávání – hravě strčí do kapsy i jiné, podstatně dražší bratříčky. Mínusem mohou být pomalejší operace, které se však nesekají. Pokud vám tento drobný fakt na kráse nevadí a nechcete za novou televizi utratit balík, podívejte se právě na TCL 43EP660 (cenově se pohybuje kolem 8 tisíc korun).

Hisense H43B7500 (109 cm)

S o něco dražším přístrojem přišla značka Hisense. Na rozdíl od výše zmíněné TCL disponuje televize dvojicí rozhraní USB a další užitečnou funkcí navíc; možností „audio only“, které nám vypne obraz, ale nechá zvuk. Pro milovníky rádia ideální. Televizor však nemá Wi-Fi a ačkoliv jsou operace rychlejší než v modelu TCL, vadou na kráse u tohoto stroje je slabší podpora ve videu. Ve výsledku záleží, čemu dáváte přednost vy sami. Cenově se od sebe přístroje natolik neliší, H43B7500 seženete do deseti tisíc.

LG 55UK7550 (140 cm)

První zástupce značky LG spadá jen těsně do naší kategorie – cena této televize je zhruba 15 tisíc korun. Obraz závisí na datovou toku: pokud je vysoký, je obraz výborný. Pokud je nízký, je obraz horší, ale pořád slušný. Přesto má televizor jinak výbornou výbavu – za zmínku stojí pohybový ovladač, který práci s televizí značně usnadňuje. Mínusem můžou být problémy s EPG (takzvaný elektronický programový průvodce), u kterého vypadává zvuk a je celkově pomalejší. Navíc k televizi nejdou napojit reproduktory přes Bluetooth, což je na přístroj za původních třicet tisíc docela hanba.

Hisense H55U7A (140 cm)

A opět další Hisense. Tentokrát jde o dražší model, přesto ho nejspíše seženete levněji než výše zmíněné LG – oproti němu ušetříte circa dva tři tisíce. Tento počin se Hisense povedl. Obraz i zvuk jsou na jedničku a mohly by směle konkurovat dražšímu přístroji (což vlastně dělají). Bluetooth podporuje audio výstup a aplikace internetové televize vám umožní sledování HBO On Demand. Televizor navíc přichází i s držáky na zeď, můžete si jej tedy podle libosti namontovat. Z kategorie televizí do 15 tisíc korun je právě Hisense H55U7A jednoznačným vítězem a platí že, za málo peněz hodně muziky.

Kategorie do 30 tisíc korun


Samsung QE43LS03 The Frame (109 cm)

Dražší kategorii představíme skvělým počinem firmy Samsung. Za pětadvacet tisíc korun vás čeká špičkový obraz, zvuk i design. EPG je rychlé a plynulé, navíc si můžete v nastavení zvolit režim Umění – pokud je The Frame „vypnutý“, spustí režim zobrazení uměleckých děl nebo oblíbených fotografií, stačí v nastavení kliknout na příslušné políčko. Drobnou nevýhodou je lesklá obrazovka, která samozřejmě odráží světlo a požitek z umění (a nejen z něj) vcelku oslabuje. Jestliže však televizor vhodně umístíte, nemusíte si s touto „vadou“ dělat starosti.

Philips 55PUS9104 Georg Jensen (140 cm)

Dražší, ale větší! A větší o dost: oproti Samsungu se Phillips pyšní neuvěřitelnými 140 centimetry, přitom cena o tolik závratnější není. Stejně jako levnější kolega se pyšní kvalitním zvukem, obrazem a zpracováním – design je moderní a stabilní, žádný vratký nesmysl. Nevýhodou je absence Bluetooth Audio a poněkud zmatená nápověda, která při každém otevření dělá něco trochu jiného. U EPG chybí obraz a zvuk, což se dá prominout levnějším sestřičkám, ale u televize za třicet tisíc je to trochu ostuda.

LG OLED55B8 (140 cm) a LG OLED65B8 (165 cm)

LG přišla s modelem OLED55B8 už v roce 2018, kdy byla jeho cena výrazně vyšší. Nyní máte možnost koupit si špičkovou televizi za osmadvacet tisíc, případně její větší sestřičku LG OLED65B8 za čtyřicet tisíc – odměnou vám bude uhlopříčka o neuvěřitelných 165 centimetrech. OLED je šetřič obrazovky, který funguje přesně tak, jak by měl fungovat každý šetřič: projde nejen do aplikací, ale i do streamovaných obsahů, se kterými si televizor navíc mimořádně rozumí. Pokud jste zapřisáhlým odpůrcem Samsungu, ale chcete si dopřát kvalitních zážitků při sledování televize, pravděpodobně je pro vás LG OLED55B8/OLED65B8 tou nejlepší volbou.

Kategorie nad 30 tisíc korun


Philips 55OLED903 (140 cm, 37.990)

A máme tu dalšího „oleda“, tentokrát od Phillips. Za tento model už si připlatíte, plošně se cena pohybuje kolem čtyřiceti tisíc korun, určitě toho však nebudete litovat. Tento model zaujme především fajnšmekry, kteří si přejí místo do kina zajít do obýváku a dostat to stejné: kvalitní obraz a zvuk. Právě zvuk je u přístroje od Phillips neuvěřitelný, při dobrém zdroji vynikne ještě více. Co by však u takto drahého televizoru mělo být spíše raritou, je absence Bluetooth Audio. Co proti tomu Bluetooth výrobci mají? Nevíme, ale zaručujeme, že si Phillips 55OLED903 užijete i bez něj.

Sony KD-85ZG9 (216 cm)

Poslední televize v našem seznamu je doopravdy televizí s velkým T. Za tento kousek zaplatíte japonské firmě Sony neuvěřitelných čtyři sta tisíc. Ano, čtete správně, skoro půl mega. Za tuto monstrózní částku Sony nabízí stejně monstrózní velikost: úžasných 216 centimetrů a rozlišení Ultra HD (8k). Estéty určitě potěší podsvícení LED diodami, které je plošné s možností regulace jednotlivých zón dle potřeby.

Pokud si potrpíte na okázalost a investovat půl milionu do televize pro vás není problém, Sony KD-85ZG9 je pro vás to pravé. Speciální kategorie: upgradované rozšíření Samsung Evolution Kit SEK-4500 Tento upgrade se Samsungu povedl. Za osm tisíc korun si můžete vylepšit svůj starý (ale kompatibilní) přístroj na úplně novou úroveň. Klíčové je ujistit se, že Kit SEK bude k vaší televizi sedět, což znamená podívat se dozadu na štítek a přesvědčit se, že je z let 2012 a 2015. A pro jistotu se i přeptat v obchodě.

Autor: Světlana Nedvědová, televizniweb.cz

Vybíráte televizi? Poradíme vám. Máme pro vás přehled 10 nejlepších televizí z roku 2019. Žebříček má tři kategorie, do 10 tisíc, do 30 tisíc a nad 30 tisíc
Zajímavosti a novinky

 302 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ