9 faktů, které jsme nevěděli o Sylvestrovi Stallonovi

25.03 2019|Osobnosti
9 faktů, které jsme nevěděli o Sylvestrovi Stallonovi

Kdo by neměl rád Sylvestera Stallona? Desítky let ho potkáváme v hvězdných rolích statečných a správných chlapů, kteří zachraňují své blízké i svět. Ifenomén pro vás vybral 9 zajímavých faktů o Sylvesterovi Stallonovi, které jste možná nevěděli.

1. Těžký porod

Sylvester Stallone se narodil v New Yorku dne 6. července 1946. Lékaři při jeho porodu použili kleště. Doktor stiskl více než měl a přiskřípl mu tvářičku, následkem čehož je celoživotní ochrnutí levé tváře od oka přes jazyk, až po bradu. To, co bylo pro Stalloneho v dětství handicapem, se však v herectví stalo důležitou součástí jeho image. Jeho řeč je výrazně mumlavá, jeho spodní ret je povislý a levé oko přivřené. A možná díky tomu jsou jeho herecké výkony tak důvěryhodné.

2. Jeho matka byla zápasnice

Je to tak trochu ironie osudu, která Stallonemu pomohla vytvořit řadu kultovních filmů o boxu. Jeho matka, Jackie Stallone, byla totiž ženskou zápasnici a vášnivou propagátorkou ženských zápasů. Jakcie Stallone byla jednou z hlavních inspirací pro svého syna při přípravě jeho nejznámějších rolí.

3. Stallone pracoval v salonu krásy

V dospívání měl náš hrdina problémy ve škole. V jeden čas se problémy natolik vyhrotily, že mu matka našla zaměstnání v rodinném salonu krásy. Během svého prvního pracovního dne Stallone omylem obarvil vlasy svého klienta na zeleno.

4. Šikana

Stallone musel často během svého dětství a dospívání snášet šikanu. Nakonec se mu ale podařilo své utlačovatele překonat, a byl tímto vítězství natolik povzbuzen, že začal šikanovat ostatní. To trvalo do té doby, než podle Stalloneho slov nepřišel někdo větší a nezbil ho.

5. Trpí poruchou pozornosti a hyperaktivitou

Sylvester Stallone neskrývá fakt, že trpí poruchou pozornosti a hyperaktivitou. On a jeho matka o tom mluvili v mnoha rozhovorech. Jackie Stallone se v jedno období bála, že její syn kvůli svému chování stráví zbytek života ve vězení. Podle ní v mládí například skákal ze střech budov. Stalloneho matka také zmínila, že její syn byl v sedmnácti vyloučen ze střední školy.

6. Málem nedostal roli Rockyho

Desetiletí po prvním promítání kultovního filmu Rocky v kinech je dost těžké si představit, že by roli hlavního hrdiny hrál někdo jiný než Sylvester Stallone. Nicméně, předtím, než tuto roli získal Stallone, studio zvažovalo jako vhodné adepty Roberta Redforda a Burta Reynoldse. Nicméně, Stallone trval na tom, že ta role je vytvořena přesně pro něj. Vzhledem k tomu, že autorem scénáře byl sám Stallone, nakonec se mu svou účast ve filmu podařilo prosadit.

7. Je proti volnému nošení zbraní

Sylvester Stallone je nejhorlivějším odpůrcem volného vlastnictví a nošení zbraní, který se v Hollywoodu nachází. Dokonce v jednom rozhovoru řekl, že Spojené státy zažívají "temnou dobu", kvůli politice volného držení zbraní, která už je aktivní po celé zemi.

8. Umí nakládat s penězi

Stallone je nejen skvělý herec. Ukázal také, že je nadaný jako spisovatel. A nyní se zdá, že má i talent hospodařit s penězi. V průběhu posledních let dokázal naspořit jmění ve výši 400 milionů USD.

9. Twitter hlášky

Stallone jednou napsal na Twitteru, že Bruce Willis je chamtivý a líný. Když herec pochopil, že udělal chybu, přestal sociální sítě používat. "Myslím, že George Clooney popsal takové případy nejlépe: Musíte být opravdu idiot, abyste dováděli na tweeteru opilí a ráno se probudili a uvědomili si, že vaše kariéra je u konce."

Autor: Jad

9 věcí, které jsme nevěděli o Sylvestrovi Stallonovi. Ifenomen pro vás vybral 9 zajímavých faktů o Sylvesterovi Stallonovi, které jste možná nevěděli.
Zajímavosti a novinky

 560 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ