Elon Musk chce v roce 2025 poslat první lidi na Mars

03.06 2016|Technika
Elon Musk chce v roce 2025 poslat první lidi na Mars

Sen Elona Muska, poslat lidi na Mars, by se mu mohl splnit v příštím desetiletí. Ve svém projevu na konferenci Code Vix Media prohlásil CEO SpaceX, že věří, že je možné poslat první lidi k rudé planetě do roku 2025.

SpaceX předběhne NASA

"Pokud půjdou všechny věci podle plánu, měli bychom být schopni zahájit misi na Mars na přelomu roku 2024 a 2025," řekl Musk. Soukromě vlastněná společnost SpaceX by tak předběhla NASA, jejíž cílem je zaslání prvních astronautů na Mars někdy v roce 2030.

Vypuštění rakety na Mars je všechno o načasování. Zemi trvá 365 dní než oběhne dráhu Slunce a Marsu to trvá 687 pozemských dní. Každých 26 měsíců tak Země dožene eliptickou dráhu Marsu a obě planety se vzájemně přiblíží, a právě to je optimální čas pro start.

Elon Musk


Testovací let na Mars v roce 2018

Musk plánuje využít dalšího přiblížení v roce 2015 k zaslání bezpilotní kosmické lodi Dragon 2 na rudou planetu, což by mohlo přinést cenné informace o přistání na povrchu Marsu. Dragon 2, která má tolik vnitřního prostoru, jako SUV, nebude stejná jako kosmické lodě, které přenášejí lidi.

NASA budete SpaceX v roce 2018 nabízet technickou podporu, včetně přístupu k Deep Space Network, telekomunikačnímu systému, který umožňuje zavolat kosmickou sondu domů na Zem, aby přivezla získané údaje o vstupu, sestupu a přistání. SpaceX bude misi financovat.

Elon Musk chce v roce 2025 poslat první lidi na Mars. Sen Elona Muska, poslat lidi na Mars, by se mu mohl splnit v příštím desetiletí. První lidé by na Mrs
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ