10 super užitečných funkcí na iPhonu, které se vám mohou hodit

09.03 2016|Technika
10 super užitečných funkcí na iPhonu, které se vám mohou hodit

Všichni víme, že iPhone má celou řadu zajímavých funkcí. Zajímavé je, že o některých funkcích často nevědí ani jeho dlouholetí uživatelé. Podívejte se s námi, které funkce málo známé funkce na iPhonu by se vám mohly hodit.

1. Focení

Pokud je fotoaparát zapnutý, můžete fotografovat i pomocí tlačítek, které slouží k ovládání hlasitosti (funguje to i na sluchátkách).

2. Psaní textu

Jestli zmáčknete dvakrát mezerník, vznikne na tom místě tečka a další věta začne velkým písmenem.

3. Informace o zprávě

Chcete-li na vašem iPhonu zjistit čas a datum přijetí zprávy, stačí potáhnout zprávu směrem doleva.

4. Kompas

Chcete-li získat užitečný nástroj v podobě kompasu, přejeďte po obrazovce prstem doleva.

5. Rychlejší nabíjení

Pokud chcete, aby se váš iPhone nabíjel dvakrát rychleji, zapněte před nabíjením režim "v letadle". Mějte na paměti, že v tomto režimu není možné přijímat hovory ani SMS.

6. Internetový prohlížeč

Když zadáváte adresu do vyhledávače na iPhonu a píšete tečku za adresou, můžete tečku podržet delší dobu, díky čemuž se vám ukáže seznam domén prvního stupně (cz, com, net, org..) a vy si můžete pohodlně vybrat, aniž byste ji museli psát ručně.

7. Chyby při psaní

Následující funkce je velmi užitečná. Pokud jste udělali při psaní překlep, stačí zatřást celým iPhonem a telefon vrátí zpět poslední akci.

8. Světlo místo vyzvánění

Pomocí další zajímavé funkce si můžete na iPhonu zapnout světelné oznámení o příchozím hovoru nebo zprávě namísto zvuku a vibrace.

9. Snímek obrazovky

Potřebujete udělat snímek obrazovky? Pak určitě oceníte následující funkci. Zmáčkněte tlačítko "zapínání" a "domů".

10. Paměť často používaných slov

Nastavení--> Obecné-->Klávesnice-->Zkratky: Zde můžete nastavit zkratky výrazů, které často používáte, abyste je nemuseli psát pořád dokola.

Autor: Mak

10 super užitečných funkcí na iPhonu, které se vám mohou hodit. Všichni víme, že iPhone má celou řadu zajímavých funkcí. Skryté funkce iPhone
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Martin Krpálek|18.01 2017 10:43
Největší chybu v iPhonech vidím v tom, že jsou často poruchové. Naštěstí jsem svůj problém vyřešil na www.iphoneclinic.cz
Odpovědět
 0