6 nejlepších antivirů roku 2016 zdarma

11.08 2016|Technika
6 nejlepších antivirů roku 2016 zdarma

V následujícím článku si představíme nejlepší antivirové programy roku 2016 pro ty, kteří nechtějí za ochranu Windows utrácet, ale zároveň chtějí určitou úroveň ochrany. Desítka nejlepších antiviru obsahuje placené i neplacené verze.

Následující hodnocení vychází z testů, které provedly laboratoře, jako AV-test.org, av-comparatives.org, Virus Bulletin ( virusbulletin.org) a podobně.

Nejlepší testováný antivirus zdarma

Většina výrobců nabízí antivirové produkty pro nezávislé testování svých placených produktů nebo integrované řešení pro ochranu Windows. Nicméně existují tři developeři, kteří mají výborné výsledky a nabízejí antivirus zdarma. Jsou to Avast a Panda.

1. Panda Antivirus zdarma

Nejlepším mezi bezplatnými antivirovými programy pro spotřebitelský segment se stal Panda Free Antivirus. Stejně jako většina antivirových produktu, Panda Antivirus má intuitivní rozhraní, standardní funkce zabezpečení v reálném čase a kontrolu počítače nebo souborů na přítomnost virů na vyžádání.

Mimo to chrání USB Flash disky, zobrazuje informace o běžných procesech v systému Windows s informacemi o jejich bezpečnosti a detekuje potenciálně nežádoucí programy (PUP). Je velmi užitečný pro začátečníky. Obecně lze říci, že Panda Antivirus je pohodlný a intuitivní antivirus zdarma, který pracuje na principu "nastav a zapomeň". Panda Antivirus zdarma si můžete stáhnout na www.pandasecurity.com

2. Avast Free Antivirus

Avast je další společnost, která poskytuje testování na své volné verzi antiviru. Soudě podle výsledků různých testů, poskytuje Avast Free Antivirus skvělou ochranu pro Windows 7 a Windows 8. Pouze u systému Windows 10 vykazuje mírně horší výsledek.

Navzdory protichůdným recenzím uživatelů Avast, kteří mu vytýkají časté vnucování upgradu na placenou verzi, můžeme předpokládat, že tento antivirus ochrání váš počítač před viry opravdu důkladně. Používání Avast Free Antivirus by nemělo způsobit žádné problémy ani začínajícím uživatelům. Jediné, co je třeba, abyste získali licenci Avast na jeden rok, je registrace. V opačném případě budete antivirus moci používat pouze 30 dnů.

Mezi další funkce antiviru patří možnost vytvoření záchranného disku, rozšíření skenování prohlížeče a blokování problematické reklamy a pop-up oken. Antivirus Avast si můžete zdarma stáhnout na stránkách www.avast.com Při instalaci si dávejte pozor, abyste si společně s instalací antiviru nenainstalovali i další software, který nepotřebujete.

3. Antivirus Kaspersky

Relativně nedávno vyšel nový Kasperky Antivirus zdarma. Tento produkt poskytuje základní antivirovou ochranu, ale nezahrnuje celou řadu přídavných modulů pro ochranu z Kasperky Internet Security 2016. V placené verzi obdržel Kasperky Anti-virus jedno z prvních míst v soutěži BitDefender. V nedávné zkoušce av-test.org na Windows 10 antivirus obdržel maximální počet bodů v oblasti detekce, výkonu a použitelnosti. V oblasti prevence napadení počítače a odstranění virů prokázal antivirus Kaspersky vždy perfektní výsledky. Program si můžete stáhnout na kaspersky.com

4. BitDefender Antivirus Free Edition

BitDefender Antivirus Free je bezplatná verze dlouhodobého vůdce mezi všemi testy. Navzdory jednoduchosti rozhraní, téměř bez možností jakéhokoliv nastavení, se tento antivirus řadí k jednomu z nejlepších volných řešení, které kromě perfektní ochrany uživatelů nezpomaluje počítač. BitDefender Antivirus Free si můžete stáhnout na http://www.bitdefender.com/solutions/free.html

5. Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus je rychlý, snadný a spolehlivý produkt, který je omezen funkcí verze Avira Antivirus Pro. Z hlediska ochrany proti virům systému Windows také získal jedna z nejvyšších hodnocení. Mezi základní funkce Avira Free Antivirus patří ochrana v reálném čase, skenování virů v reálném čase, vytváření spouštěcího disku ke skenování Avira Rescue CD, ověření integrity systémových souborů, skenování rootkitů a ovládání Windows Firewall (zapnutí a vypnutí) v rozhraní Avira. Antivirus je plně kompatibilní s Windows 10 a je ke stažení na oficiálních stránkách http://www.avira.com

6. AVG AntiVirus zdarma

AVG AntiVirus Free má v hodnocení téměř shodné výsledky s Avast Free a dalšími špičkovými programy. Placená verze AVG má jedny z nejlepších výsledků v posledních letech. Takže pokud jste vyzkoušeli Avast a z nějakého důvodu se vám nelíbí, pak by pro vás dobrou volbou mohl být AVG Free Antivirus. Kromě standardních funkcí ochrany v reálném čase nabízí také skenování virů na vyžádání a kontrolu soukromí na internetu.

Po nainstalování antivirového programu s výchozím nastavením, budete mít plnou verzi antiviru na 30 dnů. Po uplynutí této lhůty se vám vypnou placené funkce.

Autor: Liv

6 nejlepších antivirů zdarma. V následujícím článku si představíme nejlepší antivirové programy roku 2016 pro ty, kteří nechtějí za ochranu Windows utrácet. Nejlepší antivirus zdarma
Zajímavosti a novinky

 583 
  Komentáře ( 5 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Dave|02.02 2017 20:11
Panda Antivirus používám už nějakou dobu a nedám na něj dopustit. Přešel jsem z antiviru od Avastu a už bych se asi nevrtil
Odpovědět
 31 
Honza|23.05 2017 17:58
Panda je trial to neznamená že je zadarmo ,to jen ukázka na 14 dní a pak cáluj,,,
Odpovědět
 -1 
Jarda|12.09 2017 20:55
A co říkáte na ESET? Tady v tom srovnání antivirů, dopadl nejlépe.
Odpovědět
 6 
Alena|03.12 2017 09:05
je dobrý pro mě
Odpovědět
 2 
  Komentáře ( 5 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ