3 tajné funkce vašeho mobilního telefonu, které musíte znát

11.01 2016|Technika
3 tajné funkce vašeho mobilního telefonu, které musíte znát

Ve vašem mobilním telefonu existuje několik skrytých funkcí, o kterých možná nevíte. Ifenomén vám přináší některé speciální funkce, které vás překvapí.

1. Volání o pomoc

Číslo 112 obvykle voláme v případě nouze. Je jednotné po celém světě. Můžeme jej vytočit i v případě, že jsme mimo dosah naší sítě. Co je ale překvapující, je, že toto číslo může být vytočeno i v případě, že máme klávesnici telefonu uzamčenou.

2. Zamkli jste si klíče v autě?

Máte auto na dálkové ovládání? Pak se vám následující krok může někdy hodit. Pokud jste si v autě zamkli klíče a doma máte náhradní klíč, zavolejte domů a poproste dotyčného, který telefon zvedne, aby vzal vaše náhradní klíče od auta, dal je k telefonu a odemkl. Vy mezitím držte telefon ve vzdálenosti asi 30 centimetrů od zamykání auta. Pokud jste udělali vše správně, auto by se mělo otevřít.

3. Jak zablokovat ukradený telefon

Chcete-li zjistit sériové číslo mobilního telefonu, volejte následující kombinaci: *#06#. Na obrazovce by se mělo objevit 15 číslic. Tento kód je unikátní pro každý telefon. Zapište si ho a uložte si ho na bezpečném místě. Pokud vám někdo ukradne telefon, zavolejte na svého mobilního operátora a informujte ho o kódu. Operátor může na dálku uzamknout váš telefon. S největší pravděpodobností nezískáte zpět svůj telefon, ale alespoň budete vědět, že ten. kdo ho ukradl, ho nebude moci použít.

Autor: Jad

3 tajné funkce vašeho mobilního telefonu, které musíte znát. Ve vašem mobilním telefonu existuje několik skrytých funkcí, o kterých možná nevíte.
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ