Čínský výrobce EHang představil první dron nesoucí člověka

07.01 2016|Technika
Čínský výrobce EHang  představil první dron nesoucí člověka

Čínský výrobce dronů EHang ve středu představil první dron na světě, který dokáže nést lidského pasažéra.

Parametry dornu, které může nést člověka

Společnost dron představila v Las Vegas během CES Gadget Show. Na videu ukazuje drone, který vypadá jako malý vrtulník, ale se čtyřmi dvojtými vrtulemi.Elektricky poháněný dron se plně dobije za 200 hodiny a unese až 99 kilo a dokáže letět až 23 minut na úrovni moře. Do kabiny dronu se vyjde jedna osoba a malý batoh. Drone schopný převážet člověka má dokonce klimatizaci a světlo na čtení. S vrtulemi je navržen tak, aby se vešel na jedno parkovací místo.
Americká vláda začíná tvořit pravidla

"Po nastavení letového plánu je třeba zadat dva příkazy - vzlétnout a přistát, které se dají zadat jediným kliknutím na tabletu Microsoft Surface," uvedla firma. Cestující by neměli mít žádné záložní ovládací prvky. V případě problému společnost plánuje dálkové ovládací centrum, které se ujístí, že drone bezpečně přistane. Dron společnosti EHang pro přenos člověka je navržen tak, aby létal asi 1000-1650 stop nad zemí s maximální výškou 11 500 stop a maximální rychlostí 101,389 kilometrů za hodinu. Americké úřady teprve začínají vytvářet pokyny pro použítí dronů, ve kterých cestuje člověk a je jisté, že tyto stroje budou čelit přísné kontrole.

Shang Hsiao, spoluzakladatel a finanční ředitel společnosti EHang řekl, že společnosti doufá, že v letošním roce prodají drony za 200 - 300 tisíc USD. "Na světě nikdy nic takového neexistovalo," dodal na adresů dronů.

Derrick Xiong, marketingový ředitel Ehang řekl, že vozidlo letělo již více než 100 krát v nízkých výškách v zalesněné obasti v Guangzhou, a to i s člověkem. "Jediná věc, která dělat drony bezpečnější než vrtulníky, jsou jeho četné vrtule," řekl Xiong.

Společnost, která vyrábí drony uvedla, že letos v srpnu získala na rozvoj techto dronů od různých investorů kapitál ve výši 42 milionů USD.

Autor: Jad

Čínský výrobce EHang představil první dron nesoucí člověka. Čínský výrobce dronů EHang ve středu představil první dron na světě, který dokáže nést lidského pasažéra.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ