Čínský výrobce EHang představil první dron nesoucí člověka

07.01 2016|Technika

Čínský výrobce dronů EHang ve středu představil první dron na světě, který dokáže nést lidského pasažéra.

Parametry dornu, které může nést člověka

Společnost dron představila v Las Vegas během CES Gadget Show. Na videu ukazuje drone, který vypadá jako malý vrtulník, ale se čtyřmi dvojtými vrtulemi.Elektricky poháněný dron se plně dobije za 200 hodiny a unese až 99 kilo a dokáže letět až 23 minut na úrovni moře. Do kabiny dronu se vyjde jedna osoba a malý batoh. Drone schopný převážet člověka má dokonce klimatizaci a světlo na čtení. S vrtulemi je navržen tak, aby se vešel na jedno parkovací místo.
Americká vláda začíná tvořit pravidla

"Po nastavení letového plánu je třeba zadat dva příkazy - vzlétnout a přistát, které se dají zadat jediným kliknutím na tabletu Microsoft Surface," uvedla firma. Cestující by neměli mít žádné záložní ovládací prvky. V případě problému společnost plánuje dálkové ovládací centrum, které se ujístí, že drone bezpečně přistane. Dron společnosti EHang pro přenos člověka je navržen tak, aby létal asi 1000-1650 stop nad zemí s maximální výškou 11 500 stop a maximální rychlostí 101,389 kilometrů za hodinu. Americké úřady teprve začínají vytvářet pokyny pro použítí dronů, ve kterých cestuje člověk a je jisté, že tyto stroje budou čelit přísné kontrole.

Shang Hsiao, spoluzakladatel a finanční ředitel společnosti EHang řekl, že společnosti doufá, že v letošním roce prodají drony za 200 - 300 tisíc USD. "Na světě nikdy nic takového neexistovalo," dodal na adresů dronů.

Derrick Xiong, marketingový ředitel Ehang řekl, že vozidlo letělo již více než 100 krát v nízkých výškách v zalesněné obasti v Guangzhou, a to i s člověkem. "Jediná věc, která dělat drony bezpečnější než vrtulníky, jsou jeho četné vrtule," řekl Xiong.

Společnost, která vyrábí drony uvedla, že letos v srpnu získala na rozvoj techto dronů od různých investorů kapitál ve výši 42 milionů USD.

Autor: Jad

Čínský výrobce EHang představil první dron nesoucí člověka. Čínský výrobce dronů EHang ve středu představil první dron na světě, který dokáže nést lidského pasažéra.
Zajímavosti a novinky

 557 
  Komentáře
YouTube video
Přidat obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ