Kia chce prodávat samořízené auta do roku 2030

06.01 2016|Technika
Kia chce prodávat samořízené auta do roku 2030

Jihokorejská automobilka Kia prohlásila, že chce uvést na trh samořízené automobily do roku 2030.

Částečné autonomní technologie do roku 2020

Kia původně prohlásila, že autonomní vozidla zavede do roku 2020. Svým smělým cílem se pochlubila na veletrhu Consumer Electronics Show. Nyní termín svého cíle posunula až na rok 2030. "Do roku 2030 Kia přivede na trh plně autonomní jízdní technologie, " řekl Seung Ho Hwang, více prezident Kia. "Do roku 2020 uvede Kia na trh částečně autonomní jízdní technologie. Do rozvoje těchto technolofií bude Kia do roku 2018 investovat 2 miliardy USD.

Kia je poslední z několika automobilek, které chtějí investovat do samořízených automobilů spolu s firmou Google. Analytici to vidí jako postupný proces proces začínající automatizace některých funkcí, jako je parkování nebo předcházení nehodám.

Samořízené auta pro všechny

Hwang řekl, že rozšíření samořízených automobilů úplně všude je možné snížením nákladů, tak jak se to děje třeba u technologií senzorů. Autonomní jízda je jedním z klíčových témat na veletrhu CES. Očekává se, že o tématu bude diskutovat hrstka automobilových technologických skupin. Ford řekl, že plánuje zvýšit počet testovaných samořízených aut ve Spojených státech z 10 na 30, a předpověděl, že na cestách v USA by se samořízené automobily mohly objevit do roku 2020. Někteří tvrdí, že existuje řada překážek, a to jak technických, tak právních, které je potřeba překonat. Automobilky s tím počítají a na řešení pracují.

Autor. Liv

Kia chce prodávat samořízené auta do roku 2030. Jihokorjská automobilka Kia prohlásila, že chce uvést na trh samořízené automobily do roku 2030.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ