10 knih pro profesionály

09.12 2015|Knihy
10 knih pro profesionály

Znáte rozdíl mezi odborníky a amatéry? Profesionálové hodně čtou. Ifenomén pro vás vybral 10 knih, které pomohou ke zlepšení kvalit v každé profesi. Díky těmto knihám u sebe zlepšíte schopnost sebeorganizace, budete umět stanovit priority, dostanete se ven ze zóny vašeho pohodlí, zbavíte se stresu a překonáte obtíže.

1. Esencialismus - Zaměřte se na to podstatné - Greg McKeown

Kniha Esencialismus na první pohled neslibuje „marketingový trhák“, přesto se za ní skrývá obsahově zajímavý a velmi poučný text, vyznačující se srozumitelností, přístupností a zajímavostí výkladu. Autor Greg McKeown svým uměním pracovat s příklady natolik osvěžuje čtení, že mnohdy vzniká dojem zábavného textu.

Kniha Esencialismus je populárně psanou příručkou racionalizace manažerského myšlení a jednání. Je použitelná pro každého člověka, který chce zlepšit své rozhodovací procesy, šetřit svůj čas, lépe se soustředit na hlavní úkoly, zvládnout je kvalitně a v souladu s jasnou perspektivní strategií svého osobního rozvoje. Zároveň učí, jak nepodlehnout tlaku okolí, které by chtělo „hřešit“ na ochotu a laskavost pracovníka a přenášet své problémy a úkoly na něho. Nenechat se rozptylovat, pracovat účelně a jen na správných věcech. Řečeno jednou z mnoha variací výroku P. F. Druckera „Dělat správně správné věci“, či přímo slovy autorovými „Méně, ale lépe“. Jak říká sám autor: „… těžko bychom hledali výstižnější definici Esencialismu.“

2. Mít vše hotovo - David Allen

Nestíháte? Přetéká vám kalendář odsouvanými úkoly? Přemýšlíte v noci, na co jste kde zapomněli? Povalují se vám po stole hromádky nevyřízených písemností? Pokud jste na předchozí otázky odpověděli spíše kladně, tato kniha pro vás bude užitečná. Metoda GTD (Getting Things Done) od Davida Allena za vás samozřejmě práci neudělá. Ukáže vám ale cestu, jak si své úkoly vytřídit a naplánovat tak, abyste jejich plnění zvládali v klidu, bez stresu, a tedy maximálně efektivně. Přidejte se k manažerům firem Sony, Lockheed Martin, Microsoft a dalšímu milionu uživatelů metody GTD a nechejte se tak jako oni školit guruem moderního workflow managementu.

3. Vůle - Kelly Makgonikal

Bestseller psycholožky Kelly McGonigalové je populární po celém světě. Ve své knize autorka vysvětluje novou vědu sebekontroly a její použití v praxi, díky kterému můžete zlepšit své zdraví, štěstí i produktivitu. Kniha kombinuje nejmodernější poznatky z psychologie, ekonomie, medicíny i dalších oborů, které vám pomohou na cestě za lepším životem.

4. Cíle - Brian Tracy

Objevte sedm klíčových prvků, které jsou nutné pro stanovení cílů a zároveň dvanáct kroků, které potřebujete k tomu, abyste dosáhli jakéhokoli cíle, který si vytyčíte.Jen těžko se můžete trefit, když nevíte, do čeho přesně míříte. A stejné je to i s cíli. Když si svůj cíl nestanovíte správně, bude mnohem těžší ho dosáhnout a také vám to zabere více času. Kniha je napsaná srozumitelně a jednoduše, Brian Tracy, autor této knihy, používá hodně příkladů z reálného života, které vám pomohou problematiku ještě lépe vstřebat. Je totiž světová špička v oblasti leadershipu a managementu a je jednou z největších osobností v oblasti profesního a osobnostního rozvoje. Zabývá se tématy jako je kreativita, prodej, dosahování cílů, vnitřní motivace, strategie, úspěch a mnoho dalších. Díky této knize zjistíte v čem je vaše síla a jaké jsou vaše hodnoty.

5. Odolnost vůči stresu - Sharon Miller

Stres je nepřítel všech profesionálů. Vyrovnat se s ním vám pomůže profesionální obchodní psycholožka Sharon Miller, která stres studuje více než 10 let. Sharon vám pomůže identifikovat skutečné meze své odpovědnosti, stanovit si priority, naučit se ovládat své emoce a také vám ukáže celou řadu cvičení, které pomáhají stres snižovat. Sharon Miller ve své knize "Odolnost vůči stresu» píše, že jakýkoli problém je 50% z faktorů, které můžeme kontrolovat, a druhý 50%, které jsou mimo naši kontrolu.

6. K čertu s tím jdeme na to - Richard Branson

Richard Branson je charismatický zakladatel a majitel celosvětové obchodní značky Virgin. Začínal jako prodejce gramodesek a hudební vydavatel, dnes se chystá provozovat první veřejné lety do vesmíru. Je známý svou dobrodružnou povahou, nesmírnou odvahou, nekonformním chováním, sympatickým přístupem k podnikání. V této knize stručně opisuje svou životní cestu a vzestup. Kniha Richarda Bransona je jedna z nejvíce inspirujících kniha na trhu.

7. Zvol si život, jaký chceš - Tal Ben-Shahar

Tato kniha, patřící mezi světové bestsellery, vás naučí v životě nacházet a uvidět podněty, které v nás vyvolají pocity štěstí. Během čtení si uvědomíte, jak malá, zdánlivě nevýznamná rozhodnutí nám mohou významně změnit život k lepšímu, a objevíte všude kolem sebe mnoho pozitivních momentů, které jste dosud ve svém každodenním pachtění nevnímali. Na příkladu 101 každodenních situací vám autor ukazuje jednoduchou cestu k pozitivním změnám, neboť každý okamžik našeho života můžeme využít k novému rozhodnutí, nové volbě.

8. I-ťing Pracovní kniha proměn - R.L. Wing

Pracovní Kniha proměn nabízí experiment, který vás dovede k hlubšímu poznání vesmíru a tím zároveň sebe sama. Pět tisíc let stará kniha moudrosti zde dostává svou novou interpretaci. Její rady týkající se zdraví, vztahů, podnikání, politiky, profese a dalších oblastí života hledali lidé již po tisíciletí. I vy můžete využít tohoto cenného nástroje a získat nový náhled na život.

V knihách R.L.Wingové se vám do rukou dostává nejdůležitější nová interpretace I-ťingu, pět tisíc let staré moudrosti. Autorka zde zohledňuje kulturní a lingvistické odlišnosti, čímž soudobému čtenáři značně napomáhá v porozumění nejstarší knize světa. Pracovní Kniha proměn ja určena obzvláště těm, kdo chtějí aktivně zkoumat tento prastarý systém za účelem lepšího pochopení vlastního života. Slouží jednak jako srozumitelná příručka ke studiu šedesáti čtyř hexagramů a současně nabízí prostor k zaznamenávání odpovědí, které od I-ťingu budete dostávat.

9. Jak vycházet s lidmi k vlastnímu prospěchu - Andrew Matthews

Kniha je o těch ostatních kolem nás... o těch, které milujeme, kteří nám pomáhají a kteří na nás závisí, s kterými se chceme vídat a kterým se chceme vyhýbat. Je rovněž o tom: jak dělat radost druhým, jak jednat s pesimisty, jak občas říci "ne", jak nevnímat pomluvy, malichernosti, hněv. Je o zásadě, že když chcete přátelství, musíte být nejdřív přítel.

10. Na Nule - Joe Vitale

Jste připraveni se vysvobodit, zažít zázraky nebo se zbavit omezení? Prakticky všechno, co děláte, je výsledkem podvědomí, které vás nutí jednat na základě programů, o jejichž existenci skoro nevíte. Nezačnete-li pracovat na tom, v co věříte, riskujete, že sabotujete veškeré svoje úsilí. Nad svým podvědomím máte větší sílu a kontrolu, než si vůbec myslíte. Kniha Na Nule vám ukáže, jak snadno nahradíte problémy programování vnitřním čištěním. Autor bestsellerů, Joe Vitale, ve své předchozí knize Svět bez hranic, představil jedinečnou metodu zaměřenou na dosažení cílů pomocí jednoduché metody Ho'oponopono.

Byla to první kniha, která vysvětlila, jak tato kdysi tajná havajská metoda pomáhá lidem žít ve zdraví, bohatství a štěstí. Je v ní strhující příběh o neobvyklém terapeutovi, který pomohl vyléčit celé oddělení duševně nemocných vězňů. To dodalo sílu tisícům čtenářům na celém světě dosáhnout všeho, o čem kdy snili. Na Nule začíná tam, kde Svět bez hranic končí. Joe vypráví, co se událo po vydání Světa bez hranic, nabízí nové příběhy, vysvětluje nové postupy, představuje nové léčitele a vede k lepšímu porozumění H´oponopono.

Tato jednoduchá léčebná metoda mění životy. Prostřednictvím procesu nazývaného „čištění“ a opakováním vět miluji tě, omlouvám se, prosím odpusť mi a děkuji ti, smažete programy a přesvědčení, které si ani neuvědomujete. Čím více čistíte, tím více se přiblížíte k Nulovému stavu. Hlavním poselstvím knihy je, že vaším úkolem nebo posláním není napravovat nebo měnit lidi nebo situace kolem sebe, ale spíše čistit svou vlastní vnitřní energii a přijmout stoprocentní zodpovědnost. Odměnou vám bude jasné vidění světa a inspirace.

Autor: Jad

10 knih pro profesionály. Znáte rozdíl mezi odborníky a amatéry? Profesionálové hodně čtou. Ifenomen pro vás vybral 10 knih pro profesionály, které pomohou ke zlepšení kvalit
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ