Nejstarší pyramidou na světě by mohla být Gungung Padang

13.01 2016|Historie
Nejstarší pyramidou na světě by mohla být Gungung Padang

Nejstarší pyramida v Egyptě byla postavena před téměř 5000 lety. Nedávná studie podobných struktur v Indonésii s názvem Gungung Padang ovšem zjistila, že mohou existovat pyramidy čtyřikrát starší než v Egyptě. Pokud by to byla pravda, mohlo by to přepsat historii a vrhnout světlo na neznámou, ale silnou a pokročilou starověkou civilizaci.

Gungung Padang

Megality Gungung Padang byly objeveny v roce 1914 a jsou největšími svého druhu v Indonésii. Nachází se v nadmořské výšce 885 metrů nad mořem mezi sopkami, banánovníky a čajovými plantážemi, asi 120 kilometru jižně od Jakarty. Dr. Hillman, hlavní geolog indonéského Centra pro geotechnická studia se domnívá, že pyramidy, které našli, jsou důkazem starověké vyspělé civilizaci na ostrově Java.
Pyramidy Gungung Padang pravděpodobně stavělo několik generací. Některé kameny byly propojeny neznámým typem starého lepidla a radiokarbonová analýza prokázala, že bylo vyrobeno asi před 7000 lety před našim letopočtem. Pyramidová struktura Gungung Padang je pokryta masivní obdélníkovými kameny sopečného původu, které měly snad skrýt zdi a vchody do pyramidy.

Na základně studií za použití georadaru byl učiněn závěr, že vrchol stavby má tloušťku 100 metrů a skládá se z několika vrstev. Až dosud byly umělé struktury detekovány v maximální hloubce 15 metrů. Odborníci se domnívají, že vrstvy těsně pod povrchem země, ve 3-4 metrech, jsou staré 6500 až 12 500 let. Nicméně, zjištění Dr. Hillmana bylo zpochybněno a 34 indonéských archeologů a geologů podalo petici kritizující metody a motivy jeho projektu. Říkají také, že vykopávky ohrožují bezpečnost megalitu.

Vulkanolog Sutikno Bronto se domnívá, že pozorovaná struktura není pyramida, ale kráter staré sopky a kameny nabyly svého nynějšího tvaru v důsledku přirozené eroze. Další anonymní expert je skeptický ohledně starověké vyspělé civilizace. Technické vybavení lidí té doby podle něj nebylo dostačující na postavení pyramidy, protože nástroje nalezené v nedaleké jeskyni, sahající do dob před 7000 let před naším letopočtem, byly velmi primitivní.

Nejstarší pyramida na světě

Pokud je pyramidová struktura v Západní Jave skutečně 20 000 stará, byla by nejstarší pyramidou na světě. V roce 1996 archeologové objevili pyramidu na pobřeží Atlantiku v jižní Brazílii, která byla postavena před 3000 lety př. nl, což znamená, že je o několik set let starší než egyptské pyramidy. Brazilská pyramida byly postavena pravděpodobně v několika etapách v průběhu desetiletí nebo dokonce staletí.

Autor: Liv

Nejstarší pyramidou na světě by mohla být Gungung Padang. Pyramida Gungung Padang na Jave v Indonésii by mohla být stará až 20 000 let
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ