10 nejnebezpečnějších měst světa

24.01 2015|Aktuálně
10 nejnebezpečnějších měst světa

Ačkoliv se na světě nachází spousta míst, kde probíhají občanské války a lidé umírají ve velkém, existují i města, která jsou mnohem nebezpečnější a kde denně zemře mnohem více lidí než v leckteré válce. Jsou to dokonce místa, kam si tu a tam někdo zajede na dovolenou.

Největší počet takovýchto měst se nachází v Latinské Americe. Vysoká míra vražd v Latinské Americe je způsobena řadou faktorů, včetně organizované trestné činnosti, beztrestnosti a zkorumpované policii. Většina vražd v regionu je vykonána střelnými zbraněmi. Statistiky vycházejí ze statistik nevládních organizací, policejních záznamů a také záznamů z márnice.

1. San Pedro Sula, Honduras

Počet vražd na 100 000 obyvatel - 171
San Pedro Sula zůstává i letos nejkrvavějším místem na planetě. Město okupuje těžce ozbrojený pouliční ganga mara a pravidlně zde dochází k invazi mexických a kolumbijských drogových kartelů. Počet vražd se razantně zvýšil kvůli politickému násilí, které následoval v roce 2009 puč proti tehdejšímu prezidentovi Manuelu Zelayaovi. Toho tehdy odvezli vojáci pryč ze země pouze v pyžamu. Země je v zoufalém stavu, mnoho lidí zemřelo, mnoho sebralo své rodiny a uteklo.San Pedro Sula

2.Caracas, Venezuela

Počet vražd na 100 000 obyvatel - 115
Vraždy byly ve Venezuele vždy běžné. Uprostřed ekonomického zpomalení, politických třenic a korupce se však situace ještě zhoršila. Caracas je domovem stovek pouličních gangů, které sídlí ve slumech v okolí hlavního města. Kolumbijské drogové kartely využívají své sousedy z Venezuely k přepravě kokainu do USA, což dělá situaci ještě horší. Aby toho nebylo málo, došlo také k násilí mezi vládními stoupenci a opozičními demonstranty.

3. Acapulco, Mexiko

Počet vražd na 100 000 - 104
Mexiko i nadále trpí turbulentními konflikty mezi drogovými kartely, které prodávají drogy za miliardy dolarů do USA. Resort Acapulco kdysi visel mezi plakáty slavných hvězd, ale teď nahradil Ciudad Juarez v žebříčku nejvražednějších měst v Mexiku. Acapulco se nachází v jihozápadním státě Guerrero, kde došlo k nedávnému únosu studentů ve městě Iguala, ze kterého byl obviněn starosta.4. Joao Pessoa, Brazílie

Počet vražd na 100 000 obyvatel: 79
V posledních letech dochází v Brazílii k 50 000 vraždám ročně (136 vraždám denně). Gangy známé jako komanda bojují o území, na kterém prodávají kokain nebo marihuanu. Aby toho nebylo málo, k násilí se přidávají i zdejší milice. Zatímco v Rio de Janeiru a Sao Paulu počet vražd mírně klesl, Joao Pessoa na severovýchodním pobřeží v žebříčku nejkrvavějších měst postoupil nahoru. Tím, že policie ve velkých městech začala proti zločinckým organizacím zasahovat, přestěhovali se zločinci do měnších měst, kde mají své vlastní favelas i trhy s kokainem a crackem.

5. Cali, Kolumbie

Počet vražd na 100 000 obyvatel: 65
Kolumbie svou bezpečnost v posledních letech výrazně zlepšila, ale i přesto má pár oblastí, kde je násilí ve velkém na denním pořádku. Město Cali je domovem pro obchodníky s lidmi a je poháněno drogovými kartely. Skupiny bývalých polovojáků začaly obchodovat s drogami, raketami, ilegálně těžit zlato a vydírat. Navíc zde stále fungují levicoví partyzni.

6. San Salvador, El Salvador

Počet vražd na 100 000 obyvatel: 61
Hlavní město této středoamerické země je rozděleno mezi dva krvavé gangy - Mara Salvatrucha a Barri 18, které mezi sebou bojují o území a podniky, které vydírají. V roce 2012 uzavřely gangy vládou sponzorované příměří, což vedlo k výraznému poklesu vražd. Nicméně, když se v červnu 2014 chopil moci prezident Salvador Sanchez, příměří se do značné míry zhroutilo. V letech 2013 a 2014 vzrostl počet vražd v San Slavadoru o 36,79 %.

7. Kapské město, Jižní Afrika

Počet vražd na 100 000 obyvatel: 60
Po násilné minulosti způsobené rasistickým systémem apartheidu trpí Jižní Afrika vysokou mírou všech typů násilných trestných činů. Kapské Město je domovem mnoha těžce ozbrojených gangů a jejich frakcí. Jednou z nejvíce násilných oblastí je Cape Flats, obrovská oblast jihovýhodně od centra města.Nebezpečí v Kapském Městě

8. St. Luis, USA

Počet vražd na 100 000 obyvatel: 49
St. Luis vede prim na seznamu čtyř nejkrvavějších amerických měst. V roce 2014 město bojovalo se sérií přestřelek a smrtelných předapení. Další 3 příčky seznamu nejkrvavějších měst patří Detroitu, New Orleans a Baltimore.

9. Guatemala City, Guatemala

Počet vražd na 100 000 obyvatel: 41
Stejně jako jeho sousedé Honduras a Salvador, bojuje Guatemala se pouličními gangy Mara. Ve městě si našly útočiště největší mexické drogové kartely jako je Zetas, které spolupracují s místními gangstery. V Guatemale se odehrála také jedna z nejbrutálnějších válek v Latinské Americe, která si v průběhu 36 let vyžádala 200 000 obětí. Navzdory mírové dohodě z roku 1996 zůstala většina místních stále ozbrojena.


Guatemala je nádherným turistickým střediskem

10. Kingston, Jamajka

Počet vražd na 100 000 obyvatel: 40
Jamajka dlouhodobě trpí vysokou mírou vražd, které mají na svědomí zdejší gangy známé jako "posses". Posses vznikly v roce 1970 při politické bitvě mezi levicovou Lidovou národní stranou a konzervativní labouristickou stranou. Posses jsou nyni zapojeni do pašování marihuany a kokainu do USA, Kanady a Velké Británie. Počet vraž klesl v roce 2010, když policie zatkla Christophera "Dudus"Coke a mnoho dalších ozbrojenců. Míra trestné činnosti od té doby ovšem zase vzrostla, protože zbylí hráči soupeří o moc.

Autor: Kae

10 nejnebezpečnějších měst světa. Ačkoliv se na světě nachází spousta míst, kde probíhají občanské války a lidé umírají ve velkém, existují i města, která jsou mnohem nebezpečnější
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ