Žili na zemi giganti?

11.10 2015|Zajímavosti
Žili na zemi giganti?

Příběhy o lidských gigantech jsou běžné ve folklóru mnoha národů. Odkud tyto legendy pocházejí? Existují nějaké hmatatelné důkazy? Internetem koluje mnoho fotografií. Zda jsou pravé či ne, o tom by se dalo polemizovat do nekonečna. Přinejmenším jsou však tyto příběhy velmi zajímavé.

1. Hora Adama

Hora Adama je hora, která se nachází na Srí Lance. Je vysoká 2240 metrů nad mořem a je předmětem uctívání 4 zástupců hlavních světových náboženství. A to všechno proto, že na vrcholu hory se nachází důlek ve skále o šířce 1,6 metrů a délce 0,75 metrů připomínající stopu lidské nohy. Jedna legenda říká, že se jedná o místo, kde Adam sestoupil z nebe. Do svatyně vede 5 tisíc příkrých schodů, do kterých poutníci vstupují převážně v noci, protože přes den je to kvůli spalujícímu slunci takřka nemožné.

Hora Adam


2. Poušť Gobi a Jižní Afrika

Lovci dinosaurů nacházejí po celém světě gigantické pozůstatky těchto zvířat. Na začátku minulého století našel farmář z Jižní Afriky Stoffel Kettsi skalní stopu asi 128 cm dlouhou. Stáří stopy bylo odhadnuto na stovky milionů let. V USA byla nalezena 30-ti kilová měděná sekera. Na Sibiři byl v 60. letech zase nalezen hrot šípu obrovské velikosti. Některé neobvyklé objevy byly připsány Ivanovi Jefremovi, autoritativnímu paleontologovi a talentovaném spisovateli sci-fi. Věří se, že to byl on, kdo na poušti Gobi našel pozůstatky člověka se stopami kovových předmětů s vysokou technologií. Jefremovi je též přičítán objev kostí dinosaurů se stopami po kulkách.

Poušť Gobi


3. Giganti s červenými vlasy

Legenda o gigantech s červenými vlasy se objevila v kmeni Paiute v Nevadě. Giganti byli podle kmene divocí a vyhnali je z jejich půdy do jeskyně Lovelock. Na počátku 20. století se o jeskyni začali zajímat vědci zkoumající netopýry. V roce 1911 zde vykopali pozůstatky organických usazenin samotných obrů, jejichž délka opravdu dosahovala 2,5 metrů. Zachovala se pouze jedna z lebek, která byla uložena v Humboldtově muzeu a druhá část v Muzeu v Renu.

Gigantické ostatky


4. Afričtí giganti

V roce 1890 v Egyptě objevili kamenný sarkofág s kamennou rakví uvnitř. V rakvi byla mumie červené ženy s dítětem. Její výška přesahovala 2 metry a byla velmi odlišná od klasických Egypťanů. Velmi se podobala lidem z jeskyně Lovelock. Ve střední Africe, v blízko jezera Eliza zase v roce 1936 objevil antropolog a paleontolog Larson Kohl pohřebiště gigantů. Jednalo se o hrob pro 12 mužů o výšce 3,75 metrů. V roce 1950 byl v diamantových dolech v Jižní Africe nalezen fragment lebky. Výška této lebky byla 45 cm a na čele byly 2 rohy. Stáří se odhaduje na 9 milionů let.

Gigant


5. Nález v Turecku

V roce 1950 došlo k nálezu v Turecku. Na jihovýchodě země, v údolí řeky Eufrat, bylo nalezeno pohřebiště gigantických lidských ostatků. Odborníci odhadují, že výška těchto lidí mohla dosahovat až 5 metrů. Archeolog Ralph von Koenigswald našel v oblasti zuby odpovídající těm lidským, avšak 5 krát větší. V Irsku na konci 19. století došlo k nálezu mumie, jejíž pravděpodobná výška dosahovala 3,7 metrů a na nohou měla šest prstů. V roce 2000 byl v gruzínské vesnici Udbano učiněn nález lidské kostry s výškou 4 metrů.

Žili na zemi giganti? Příběhy o lidských gigantech jsou běžné ve folklóru mnoha národů. Nejznámější příběhy nálezů lidských gigantů
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ