17 největších konspiračních teorií v historii

17 největších konspiračních teorií v historii

Konspirační teorie zpochybňují obecně předkládané a přijímané pravdy. Někdo se konspiracím posmívá, někdo věří jenom jim. Ale nikoho nenechají zcela chladným. Ať tak nebo tak, dnes pro vás máme 17 největších konspiračních teorií v historii.

1. Chemtrails

Chemtrails jsou podle konspiračních teorií bílé stopy za dopravními letadly, které letí v určité výšce (asi 8-12 kilometrů). V bílých stopách jsou záměrně vypouštěny chemikálie, viry, bakterie nebo plísně. Důvodů je podle konspiračních teoretiků několik, od boje s globálním oteplováním až po pokus o snížení lidské populace a ovládání lidí. 

2. Globální oteplování je podvod

Někteří pochybovači o změně klimatu se domnívají, že člověkem způsobené globální oteplování je spiknutí navrženo tak, aby obměkčilo světovou populaci k placení vyšších daní, akceptování kontrol v oblasti životního stylu a další autoritářské vlády. Uznávaný americký jaderný fyzik Harold Lewis označil globální oteplování za největší a nejúspěšnější pseudovědecký podvod, jaký kdy viděl. Na protest proti tomu, jak se většina jeho kolegů nechává korumpovat stoupenci myšlenky globálního oteplování, vystoupil z Americké společnosti fyziků (APS).


 

3. Virus HIV byl vytvořen v laboratoři

Mnoho lidí věří teoriím Dr. Williama Campbella Douglasse, který tvrdí, že virus HIV byl v roce 197 geneticky upraven Světovou zdravotnickou organizací. Dr. Douglass věří, že to byl chladnokrevný pokus vytvořit zabijácký virus, který byl pak úspěšně použit během experimentu v Africe. Jiní tvrdí, že virus HIV vytvořila CIA nebo KGB jako prostředek ke snížení světové populace.
 

4. HAARP

Více než 200 mil východně od Anchorage na Aljašce se nachází HAARP - Vysokofrekvenční aktivní aurorální výzkum Pentagonu, ve kterém se zkoumá chování ionosféry a procesů v ní probíhajících, včetně polárních září. Příznivci konspirací věří, že je to prostředek ke spouštění přírodních pohrom, jako povodní, sucha nebo devastujících zemětřesení. 18. ledna 2010 venezuelská vládní televizní stanice ViVe vydala prohlášení, ve kterém obvinila Spojené státy americké z vyvolání série pokusných zemětřesení, v níž spojila zemětřesení v městě Eureka v Kalifornii, zemětřesení v provincii S'-čchuan z roku 2008 a v té době právě proběhnuté zemětřesení na Haiti s technologií vyvíjenou v projektu HAARP, s perspektivou zaútočit v budoucnu touto technologií na Írán. 

5. Plastové rakve a koncentrační tábory v USA

Jen kousek od Atlanty v Georgii je vedle hlavní silnice naskládáno přibližně 500 tisíc plastových rakví. Úhledně poskládané rakve vystaveny veřejnosti přímo na očích, jsou údajně ve vlastnictví agentury Federal Emergency Management Agency (FEMA). Konspirační teoretici věří, že FEMA vytvořila také několik koncentračních táborů v USA v rámci přípravy na zavedení stanného práva a zabíjení milionů Američanů. Podle nich bude finanční krize použita jako ospravedlnění k uložení policejního státu.


 

6. Tsunami v Indickém oceánu v roce 2004

V muslimském světě koluje populární konspirační teorie, která tvrdí, že tsunami z roku 2004 mohla být způsobena indickým jaderným pokusem, na kterém se podíleli izraelští a američtí jaderní experti. Několik médií v Egyptě a na Blízkém východě tvrdilo, že Indie ve svém jaderném závodě s Pákistánem získala sofistikované jaderné technologie z USA a Izraele. Tyto dvě země byly podle nich připraveny spolupracovat s Indii v experimentech na vyhlazování lidstva, počínaje v silně obydlených muslimských oblastech jihovýchodní Asie, kde bylo během tsunami v roce 2004 nejvíce obětí.
 

7. Fluoridace

Fluorid je běžně přidáván do pitné vody jako způsob, jak snížit zubní kazy. Nicméně, existuje nějaký důkaz, podle kterého by fluorid mohl mít vedlejší zdravotní účinky. Konspirační teorie tvrdí, že tato informace je známa a osoby odpovědné za přidávání fluoridu v tom i přesto pokračují. Na tom všem pak vydělávají farmaceutické společnosti. Další teorií je, že fluorid snižuje duševní schopnosti člověka. Přidávání fluoridu do vody má pak způsobit "hloupnutí" celé populace. 

8. Ropný zlom

Ropný zlom nebo též ropný vrchol je bod, v němž těžba ropy (v rámci ložiska, státu, oblasti nebo světa) dosáhne maxima a od kterého vstupuje do fáze poklesu až ke konečnému vyčerpání. Konspirační teoretici věří, že ropný zlom je podvod, který vymyslel ropný průmysl, aby mohl zvyšovat ceny ropy, kvůli obavám z nedostatku této suroviny v budoucnosti. Ropný průmysl si je vědom obrovských zásob nevyužité ropy, ale nevyužívá ji, aby si zachoval iluzi nedostatku.
 

9. Protokoly sionských mudrců

Protokoly sionských mudrců je jeden z mnoha názvů, které označují text plánu na dosažení globální nadvlády židovského národa. Encyclopædia Britannica označuje Protokoly sionských mudrců jako „podvodný dokument, který sloužil jako záminka a zdůvodnění antisemitismu na počátku 20. století. “Někteří tento text považují za pravý, a to zejména v těch částech světa, kde je rozšířený antisemitismus, antijudaismus či antisionismus. Protokoly jsou obecně považovány za počátek soudobé literatury konspiračních teorií. Text je jakýmsi instruktážním manuálem pro nového člena „starších“, popisuje, jak Židé ovládnou svět prostřednictvím kontroly médií a financí, nahrazení tradičního společenského pořádku sociálním pořádkem založeným na masové manipulaci.


 

10. Operace Northwoods

Operace Northwoods je název tajného dokumentu, který vytvořil americký sbor náčelníků štábů v roce 1962. Cílem této psychologické operace byla manipulace veřejného mínění vlivem nějakého neočekávaného nebo např. traumatizujícího podnětu. Účelem akcí, které Operace Northwoods plánovala, bylo získat všeobecnou podporu americké veřejnosti pro vojenskou invazi na Kubu. Uvedené prostředky zahrnovaly i fingované teroristické akce na území USA proti vlastním obyvatelům, počítající s až stovkami obětí. Tehdejší ministr obrany Robert McNamara návrh Lymana Lemmitzera zamítl, stejně jako John F. Kennedy, který jej kvůli tomu zbavil vedení. Konspirace spekulují o tom, že to mohlo být spojeno s vraždou prezidenta Kennedyho, ke které došlo o rok později. Podle konspirací byl plán také spojen s útoky 11. září 2011.
 

12. Elvis Presley fingoval vlastní smrt

Mnoho lidí je stále přesvědčeno, že Elvis Presley nezemřel v roce 1977. Toto tvrzení se údajně opírá o tisíce pozororování. Jako hlavní důvod pokládají příznivci těchto teorií to, že na jeho hrobě je jeho druhé jméno Aron napsáno jako Áarona. Zdá se, že buď Elvis nebo jeho rodiče se snažili změnit jeho druhé jméno tak, aby se podobalo více jeho dvojčeti, které se narodilo mrtvé a jmenovalo se Jesse Garon Presley. Pitevní protokoly budou na přání Elvisova otce Vernona zpřístupněny až v roce 2024, padesát po Elvisově smrti.
 

13. Princezna Diana byla zavražděna

I přes oficiální vyšetřování, které nenalezlo žádné důkazy o spiknutí MI6 nebo jiného subjektu, který zavraždil princeznu Dianu a Dodiho Fayeda v roce 1997, stále existuje mnoho lidí, kteří si myslí, že princezna byla zavražděna. Konspirační teorie tvrdí, že nepoctivé prvky britské tajné služby se rozhodly, že vztah Diany a Fayeda byl hrozbou pro monarchii a britský stát. Bílý Fiat Uno, který měli řídit agenti, byl poslán, aby dezorientoval řidiče Henriho Paula, když se řítil pařížským tunelem, aby utekl novinářům. Později byl ovšem v Paulově krvi zjištěn alkohol. I přes to má tato teorie mnoho zastánců. 

14. Ilumináti a Nový světový řád

Nový světový řád (NWO) je konspirační teorie, která tvrdí, že malá skupina mezinárodních elit kontroluje a manipuluje vlády, průmysl a mediální organizace po celém světě a že primárním nástrojem, který používá k ovládnutí národů, je systém centrálního bankovnictví. Jedná se o teorii, která se stala populární po roce 1990. Teorie tvrdí, že skupina konspirátorů financovala a v některých případech i způsobila většinu velkých válek za posledních 200 let, a to zejména prováděním útoků pod falešnou vlajkou. Také má rozhodující vliv na světovou ekonomiku a úmyslně způsobuje inflaci a krize. Podle této teorie se nalézají tajní agenti pracující pro Nový světový řád ve vysokých funkcích ve vládách a průmyslu. Také údajně manipulují s mainstreamovými masmédii, která mají mít za úkol vysílat hlavně neškodnou zábavu a udržovat lidi v nevědomosti.


 

15. NASA zfalšovala přistání na Měsíci

Zvěstem, že Američané ve skutečnosti nepřistáli na Měsíci a všechno byl detailně připravený podvod, většina lidí nevěří. Někteří však stále tvrdí: Byla to jedna velká lež. Čtyřicet let poté, co američtí astronauti Neil Armstrong a Buzz Aldrin vstoupili na povrch Měsíce, stále existují konspirační teorie, které tvrdí, že tato historická událost byla podfuk. Jsou lidí, kteří skálopevně věří, že NASA vše zfalšovala, aby Sověti dostali na frak.

Konspirační teorie se objevily záhy poté, co se v roce 1972 z Měsíce vrátil poslední astronaut. Dva roky na to Bill Kaysing, který pracoval pro firmu Rocketdyne, jež pro NASA vyráběla raketové motory, napsal knihu s názvem: „Podvod za 30 miliard dolarů: Na Měsíc jsme se nikdy nedostali.“ V rozhovoru na smrtelné posteli prohlásil slavný režisér Stanley Kubrick, že byl ten, co natočil falešné přistání na Měsíci. Rozhovor byl publikován 15 let po režisérově smrti. V březnu 1999, tři dny před Kubrickovou smrtí jej natočil režisér T. Murray. Předtím však byl přinucen podepsat dohodu o 88 stranách, v níž se zavázal k patnáctileté mlčenlivosti ode dne Kubrickovy smrti. 

16. Atentát na Johna F. Kennedyho

Jen málokterý Američan věří oficiální verzi vyšetřování smrti nejpopulárnějšího amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, podle které jej zastřelil osamělý střelec Lee Harvey Oswald. Nejznámější konspirační teorie zahrnují CIA, obchodníky s naftou, mafii nebo viceprezidenta Lyndona Johnsona. Podle jiných šlo o komplot zbrojního průmyslu a ministerstva obrany kvůli obavám, že se Kennedy přestane angažovat ve Vietnamu. Během posledních padesáti let tak údajně vzniklo 42 různých teorií, bylo určeno 82 různých potenciálních vrahů a 214 lidí zapojených do atentátů. Většina z nich ale stojí takříkajíc na vodě, prozkoumány ostatně ještě nebyly ani všechny dokumenty CIA.
 

17. 11. září 2001

O výsledcích oficiální vyšetřovací verze o útocích z 11. září 2001 pochybuje 60 % Američanů. Před třinácti lety, krátce po útocích 11. září, vznikly dva tábory zastánců konspiračních teorií: První se domníval, že americká vláda za útoky stojí a zorganizovala je jako operaci pod falešnou vlajkou (tzv. MIHOP - Made It Happen On Purpose). Mírnější tábor se domníval, že americká vláda, možná úmyslně, dopustila, aby se útok stal (tzv. LIHOP - Let It Happen On Purpose).
Autor: Liv

17 největších konspiračních teorií v historii. Konspirační teorie zpochybňují obecně předkládané a přijímané pravdy. Někdo se konspiracím posmívá, někdo věří jenom jim.
Zajímavosti a novinky

 560 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Ivo|22.01 2018 04:50
Strašně moc gramatických chyb a hlavně útok 11. Září byl 2001 a ne 2011
Odpovědět
 5