46 historických skutečností, kterým lze jen těžko uvěřit

02.08 2021|Historie
46 historických skutečností, kterým lze jen těžko uvěřit

Často ani nemáme tušení, jaké máme štěstí, že žijeme v současnosti. Nevěříte? Podívejte se na následujících 46 historických skutečností, které vám dokážou, že život v minulosti nebyl žádný med.

1

Sultán Osmanské říše Ibrahim měl 280 konkubín. Všechny je utopil v oceánu poté, co mu jedna z nich byla nevěrná.

2

Ve středověku se ženy trestaly za tzv. čarodějnictví. Antropologové odhadují, že o život takhle přišlo přes 600 tisíc domnělých "čarodějnic".

3

Mexický generál Santa Anna zorganizoval komplikovaný státní pohřeb pro svou amputovanou nohu.

4

Desítky tisíc malých holčiček byly každý rok opuštěny v Číně kvůli politice jednoho dítěte v zemi.

5

V první polovině 19. století byly zubní protézy vyráběny ze zubů, které byly vytrhnuté mrtvým vojákům.

6

Římský císař Gaius udělal svého milovaného koně senátorem.

7

Během doby ledové Britové používali lebky mrtvých jako poháry.

8

Poté, co papež Řehoř IX. prohlásil, že uctívání ďábla je spojeno s kočkami, byly kočky z celé Evropy vyhlazeny.

9

Tento náhlý nedostatek koček vedl k šíření nákazy, protože nikdo nelikvidoval infikované krysy. Vznikla nejničivější epidemie dýmějového moru, která zabila 100 milionů lidí.

10

Aztékové obětovali bohům lidské oběti. V roce 1487 bylo při svěcení chrámu v Tenochtitlanu obětováno 20 000 lidí.

11

I Mayové obětovali lidi. Nejběžnějším způsobem zabití bylo vytržení srdce z hrudi oběti.

12

Ve 13. století se vydalo 30 000 dětí na tzv. dětskou křížovou výpravu. Tyto děti byly přesvědčeny, že Bůh jim povolí si vzít Svatou zemi bez nehody, ale většina z nich zemřela na cestě nebo byla prodána do otroctví.

13

Ve starověkém Egyptě se sluhové potírali medem, aby odlákali hmyz od faraóna.

14

Když faraonové umírali, byli s nimi do hrobů uzavíráni i jejich celoživotní zaměstnanci, zvířata a konkubíny.

15

Římané používali lidskou moč jako ústní vodu.

16

V roce 1788 zaútočila rakouská armáda sama na sebe, přičemž ztratila 10 000 mužů.

17

Než se stal Pius II. papežem, napsal populární erotickou knihu - Příběh dvou milenců.

18

V 19. století byli lidé tak často pohřbíváni zaživa, že byla vynalezena patentovaná bezpečnostní rakev, která umožnila "mrtvému" upozornit ty nadzemní, že je ještě naživu.

19

Přibližně 750 tisíc lidí zemřelo v americké občanské válce, což bylo více než 2,5 % americké populace v té době.

20

Ve středověku se obvinění prověřovali metodou utrpení, kdy byli nuceni držet svou ruku v kádi s vařicí vodou. Pokud zůstala jejich paže bez šrámu, znamenalo to, že je Bůh ochraňuje, a že jsou bez viny.

21

Ve středověku stavěli před soud i zvířata, která byla zcela běžně odsuzována k smrti.

22

Počínaje rokem 1909 (až do roku 1970) zavedla australská vláda politiku odstraňováni domorodých dětí od svých rodičů. Děti oddělené od rodičů učili odmítat jejich původ.

23

V roce 1970 Pol Potův komunistický režim přeškolil tisíce kambodžských dětí, aby se staly vojáky, kteří se nakonec dopustili masové vraždy a dalších zvěrstev.

24

Japonští samurajové zabíjeli sami sebe svými meči při aktu známém jako seppuko v situacích, kdy hrozilo, že budou chyceni.

25

Nový výzkum naznačuje, že během holocaustu bylo zavražděno nebo uvězněno 15-20 milionů lidí, což je mnohem víc, než se původně předpokládalo.

26

Věří se, že sovětský diktátor Josef Stalin zabil během let 1929-1953 okolo 20-60 milionů lidí.

27

V letech 1525 a 1866 bylo uneseno a prodáno do otroctví ve Spojených státech, Karibiku a Jižní Americe 12,5 milionů Afričanů.

28

Poté, co Evropané objevili Nový svět, poklesl počet původního indiánského obyvatelstva z 12 milionů v roce 1500 na 237 tisíc v roce 1900.

29

V 19. století byl na trh uveden populární lék pro děti s názvem "Mrs. Winslow je uklidňující sirup. Sirup obsahoval morfin.

30

V roce 1917 byla na jeden měsíc uvězněna Margaret Sanger, aby byla vytvořena první klinika kontroly porodnosti.

31

V Benátkách se během renesance vyskytl případ, kdy si mohl násilník vybrat, zda půjde do vězení na šest měsíců, zaplatí pokutu nebo si vezme svou oběť. Vybral si manželství.

32

Předseda Komunistické strany Číny Mao Ce-tung zabil v Číně 45 milionů lidí během Velkého skoku vpřed, který probíhal v letech 1958-1962.

33

Petr Veliký popravil milence své ženy a pak ji přinutil, aby si hlavu svého milence vystavila ve sklenici alkoholu ve své ložnici.

34

V 16. století pily ženy v Kanadě jako antikoncepci elixír z mletých bobřích varlat.

35

Čingischán zabil téměř 40 milionů lidí po celé Asii a Evropě.

36

V 16. a 17. století jedli bohatí Evropané lidská těla v domnění, že by jim mohly vyléčit jejich nemoci.

37

Evropané té doby dokonce jedli zbytky egyptských mumií, pro které vykrádači hrobek riskovali své životy, aby je ukradli.

38

Rumunský panovník z 15. století Vlad Napichovač nabodl na ostré kůly, které vystavil na břehu Dunaje, 20 000 osmanských Turků.

39

Vlad Napichovač zapíjel krví svých zabitých nepřátel chleba. Tato znepokojující praxe, spolu s jeho příjmením Drákula a rodným domem v Transylvánii inspirovala Brama Stokera k napsání románu Drákula.

40

Ve raném Římě mohl otec legálně zabít kohokoliv ve své rodině.

41

Vrah dětí a násilník Pedro Lopez, známý jako Monstrum z And, byl v roce 1983 odsouzen za zabití 110 mladých dívek (přiznal se k zabití 300 dívek).

42

Lopéz byl roku 1999 deportován do Kolumbie, odkud dvakrát utekl ze strachu z trestu smrti. Dle některých svědků se skrývá v horách mezi Ekvádorem a Kolumbií, ovšem několik let nejsou o Lópezovi nové zprávy. V okolí nebyl zjištěn nárůst pohřešovaných dívek. Není vyloučeno, že byl zabit některým pozůstalým jeho oběti.

43

Římský císař Commodus shromažďoval všechny dostupné postižené a malomocné lidi, a poté jim nařídil navzájem bojovat sekáčky na maso v Colosseu.

44

Sovětský biolog Ilja Ivanovič Ivanov se pokoušel oplodnit šimpanze lidskou spermií, ale jeho snaha zkřížit člověka s šimpanzem selhala.

45

V koloniální Americe nedostávaly těhotné ženy léky proti bolesti při porodu, protože bolest byla považována za boží trest pro Evu zato, že jedla zakázané ovoce.

46

Saddámu Husajnovi byl dán klíč od města Detroit.


Autor: Liv

46 historických skutečností, kterým lze jen těžko uvěřit. Často ani nemáme tušení, jaké máme štěstí, že žijeme v současnosti. Nevěříte? Podívejte se na následujících 46 historických
Zajímavosti a novinky

 562 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ