Eurovíkend v Barceloně: 6 míst, které musíte vidět

15.05 2015|Cestování
Eurovíkend v Barceloně: 6 míst, které musíte vidět

Barcelona je město, které nepotřebuje příliš představovat. Je krásná, vitální a pestrá. Na každém rohu na vás číhá nové umění, nové kultura a nové zážitky. V Barceloně najdete muzea, architektonické skvosty, pláže i živé ulice plné zábavy. Nechte se pozvat na malou procházku, při které navštívíme 10 nejkrásnějších míst, které si na eurovíkendu v Barceloně rozhodně nesmíte nechat ujít.

1. Ramblas

Pokud chcete při svém eurovíkendu v Barceloně poznat pravého ducha Španělska, pak určitě musíte zavítat do čtvrti Ramblas. Název Ramblas pochází z arabského "Ramla", což znamená pláž. Původně byla Rambla ulice ohraničena stěnami a kláštery. To však trvalo jen do 18. století. Poté se začaly stavět domy v blízkosti trhu Boqueria a nakonec se Ramblas změnila v pěší zónu, kterou známe dnes.


Při procházce po Ramblas vás bude silně přitahovat vše, co tato pestrá čtvrť nabízí, od živých soch, pouličních muzikantů, mimů, karikaturistů až po prodejce všeho možného. V Ramblas se budete cítit jako v pohádce, ve které vás na každém rohu překvapí něco nového. Buďte ovšem opatrní, Ramblas je také rájem kapsářů. La Rambla je také název slavného bulváru v Barceloně, který začíná u Katalánského náměstí a končí na úpatí sochy Kryštofa Kolomba. Skládá se z pěti různých tříd, přičemž každá má své vlastní jméno a historii.

Rambla de Canaletes

První úsek Rambles je pojmenován po fontáně Canaletes, která se zde nachází od starověku, ale v 18. století byla nahrazená modernější verzí. Kolem fontány existuje mnoho legend. Jedna z nich je stejná jako ta o fontáně di Trevi v Římě. Říká se, že kdo se z fontány Canaletes napije, tak se do Barcelony ještě alespoň jednou vrátí. Na Rambla de Canaletes najdete mnoho obchodů se starožitnostmi.

Rambla dels Estudis

Kdybychom měli říct, co charakterizuje Rambla dels Estudis nejvíce, tak je to trh ptáků, kteří vás uchvátí svými barvami i zvučností. Trh se nachází celá desetiletí u silnice Portaferrissa. Z Rambla dels Estudis se můžete dostat do centra CCCB - Centra kultury současného umění V Barceloně, do divadla Poliorama, do Església de Betlem, na náměstí della Vila di Madrid a do paláce Bagna, který je známý také jako palác Marchese de Cornillas.

Església de BetlemRambla de les Flors

Ve 20. století se zde nacházel jediný květinový trh ve městě. Narodil se zde impresionistický umělec Ramon Casaa. Dnes zde kromě květin najdete také knihy, noviny a časopisy ve všech světových jazycích. Když už budete na Rambla de les Flors, můžete se také podívat do paláce místokrále, hudebního obchodu Beethovenův dům, do paláce dels Parigues a paláce Nou de la Rambla.

Rambla de Caputxins

Další po cestě k přístavu je Rambla de Caputxins, známý jako Rambla del Centro. Tento úsek je v dnešní době častým místem večerního setkání mladých lidí, zatímco během dne hostí všechny obyvatelé katalánské střední třídy. Když už budete na místě, nenechte si ujít mozaiku Joan Miró v horní části chodníku, La Boqueria směrem k Pla della Boqueria, Gran Teatre del Liceu, které bylo zcela obnoveno při požáru v roce 1994 a Place Reial s železnou kašou Tří grácií.

Parque de Joan Miró


Rambla di Santa Monica

Když sejdete směre k Divadelnímu náměstí, dostanete se na poslední úsek La Rambla s názvem Santa Monica, který je v podstatě vstupem do přístavu. Dominantou této části jsou některé staré budovy, jako Napoleonův dům, palác Marc di Reus, sídlo Conselleria di Cultura della Generalitat di Catalunya, Fonderia di Cannoni nebo Voskové muzeum. Na levém konci Rambla je přímořský kostel Nuestra Seňora de la Merced, zatímco na opačné straně se nachází Hlavní divadlo. Pokud si odskočíte z této oblasti kousek níž, najde tam ulici, která se jmenuje Arc del Teatre, ta se sjednocuje s ulicí paralelní s La Rambla. Ještě kousek níž se nachází starobylý klášter bosých augustiánů z roku 1626.

Socha Kryštofa Kolomba


Rambla de Mar

Na konci Ramblas se nachází památník Kryštofa Kolomba, který patří v Barceloně k nejvíce uctívaným lidem. Socha Kryštofa Kolomba má 60 metrů. Rozhodně stojí za to vyjet výtahem na vrchol sochy. Je z ní úchvatný výhled na přístav Montjuic. Poslední úsek Ramblas je Rambla de Mar. Ve skutečnosti se jedná o vlnitý dřevěný chodník, který vede kolem moře až ke komplexům obchodů, barů a rychlého občerstvení Maremagnum.

Rambla de Mar2. Sagrada Familia

Sagrada Familia je jedním z hlavních symbolů Barcelony, stejně jako architekt Antoni Gaudí. Na eurovíkendu v Barceloně si Sagradu rozhodně nenechte ujít. Sagrada Familia vznikla na popud asociace Espiritual de San Josep de Dévots, jejíž cílem bylo vybudovat chrám zasvěcený Svaté rodině. Původní projekt vytvořil architekt Francesco del Villar, ale po neshodách s asociací se s novým návrhem přihlásil Antoni Gaudí. Na projektu pracoval 40 let.Už během svého života věděl, že stavbu nestihne dokončit a že se bude pokračovat i po jeho smrti, proto vytvořil alespoň základní obrysy a věže, aby někdo jeho originální nápad v budoucnu nezkazil. Po jeho smrti stavba pokračovala, ale pak ji přerušila španělská občanská válka. Dnes práce na chrámu sice pokračují, ale kvůli náročnosti a vysokým nákladům velmi pomalu. Nicméně, z vysoké věže si můžete vychutnat skvělý výhled a navíc můžete pozorovat dělníky při jejich fascinující a záslužné práci.

3. La Pedrera

La Perdera je dalším znakem úchvatné fantazie surrelaistické architektury Antonia Gaudího. La Pedreru dokončil v roce 1910, když už měl na starosti Sagragu Familia. Jedná se o magický dům s pohádkovým vzhledem, kde každý detail nese otisk vizionářského génia Gaudího. Přepychová fasáda domu vypadá, jakoby vzdorovala zákonům gravitace.

La Pedrera


Skládá se ze zvlněných horizontálních rovin, které jsou připevněny neviditelnými paprsky a vyznačuje se modernistickým kováním zábradlí. Střecha je zakončena sochami středověkých válečníků a ventilačními kanály, které mají bizarní organické tvary. Ze střechy La Pedrera je skvělý výhled na čtvrť Eixample. Uvnitř La Perdery najdete muzeum. V přízemí je hlediště pro 250 lidí, kde se pravidelně konají koncerty a konference. Za zmínku stojí i dvě vnitřní nádvoří, kde můžete obdivovat úžasné schodiště, krásné mozaiky a nástěnné malby.

Střecha La Pedrera4. Parc Guell

K Barceloně rozhodně patří i Parc Guell. Městský park vznikl v roce 1923. V roce 1984 byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Tento kouzelný park navrhl opět architektonický génius Gaudí na popud hraběte Eusebiho Guella. Guell byl milovník výtvaného umění a člen kulturně-politické asociace. Antoni Gaudí se při tvorbě rozhodl využít své znalosti měst, smíšené umělecké kreativity a bujné fantazie. Výsledkem byl Parc Guell - kouzelný, neskutečný a fascinující park plný pohádkových struktur.
5. Parc de la Ciutadella

Parc de la Ciutadella je největší park v Barceloně. Je to ideální místo, kde si můžete odpočinout od rušného města. Park stojí na místě tvrze, která zde byla postavena v roce 1888. V některých místech parku se dochovaly původní struktury, jako je například Umbracle - skleník s tropickými rostlinami, Hivernacle - skleník, architektonicky propracovaná restaurace a zoologické muzeum. V blízkosti najdete také geologické muzeum a muzeum moderního umění. V centru parku se můžete kochat umělým jezerem, kde si můžete zapůjčit loďky nebo si zaplavat. Milovníci zvířat ocení nedalekou zoologickou zahradu.

Parc de la CiutadellaAutor: Jad

Eurovíkend v Barceloně. Chystáte se na víkend do Barcelony a nevíte co navštívit. Máme pro vás 6 tipů, co na eurovíkendu v Barceloně nevynechat. Eurovíkend v Barceloně - 6 míst, které musíte vidět
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ