Nejabsurdnější zbraně v historii lidstva

24.02 2017|Zbraně
Nejabsurdnější zbraně v historii lidstva

Člověk se vždy snažil chránit své území nebo území jiných. Na počátku naší existence hrály hlavní roli v obraně pěsti, hole, kameny a kamenné sekery.

Ne vždy však tyto zbraně byly úspěšné, a tak člověk ve snaze vyrobit dokonalé zbraně vyvinul něco, co radši vyvíjet neměl. Připravili jsme pro vás několik příkladů takových zbraní, z nichž ke každé z nich se nejlépe hodí přídomek "hloupý".

1. Nunčaky

Stát: Japonsko
Rok výroby: neznámý
Délka: 50-70 cm
Váha: 0,45 kg
Uživatelé: japonští zemědělci, fanoušci bojových umění

Bruce Lee si nunčaky považoval. Hrál s nimi stolní tenis a pokořil s nimi mnoho soupeřů. Mezi nimi byl třeba i Chuck Norris. Velmistr bojových umění si mohl dovolit přijít s jakoukoliv zbraní, i tou nejhloupější a nunčak patří rozhodně mezi ně. V rukou osoby, která není obeznámená s nebezpečností a nepředvídatelností této zbraně, může dojít ke katastrofě. Pokud uživatel nebere v úvahu setrvačnost, může si klidně rozbít lebku a nebo ještě hůř.

Nunčaky


2. Teleskopický obušek

Stát: USA
Rok výroby: 1990
Délka: 65 cm
Váha: 0,7 kg
Uživatelé: policie

Teleskopický obušek se může zdát jako docela pohodlná zbraň. Je kompaktní a soudě podle ujištění projektantů, ideální pro sebeobranu. V mnoha zemích je však v civilu tato zbraň zakázána a asi se ví proč. Teleskopický obušek často vykazuje problémy s posuvným systémem a jak to bývá, obvykle v tu nejméně vhodnou chvíli.

Teleskopický obušek


3. Šuriken

Stát: Japonsko
Rok výroby: neznámý
Dosah: 5 metrů
Délka: 0,1 metru
Váha: 5 gramů
Uživatelé: Ninjové a příznivci Chucka Norrise

Šurikeny by se daly označit jako unikátní zbraně k ničemu, alespoň pokud jste se nerozhodli strávit celý život ke zvládnutí jejich používání. Vrhací hvězdice mají velmi malý poloměr ničení a jsou schopné způsobit pouze povrchové rány. Dostat soupeře "na lopatky" pomocí vrhacích hvězdic není snadný úkol ani pro profesionálního ninju, tak si jistě dovedete představit, jak to vypadá v rukou amatéra.

Šuriken


4. Pistole-meč Fintlock

Stát: Francie
Rok výroby: 1800
Délka: 1 metr
Hmotnost: 1 kg
Uživatelé: žoldáci

Na počátku 19. století zažily křemenové pistole dlouhý a bolestivý proces uznávání. Vojáci považovali tyto zbraně za těžkopádné. Navíc, pokud jste stříleli, tak jste nemohli bodat. Nemluvě o tom, že měly časté poruchy nabíjení, které mimo jiné trvalo strašně dlouho. Zbraň tak byla neúspěšným pokusem o sloučení nože a pistole. Nějaký čas ji používali švýcarští žoldáci a pak byla tato nemotorná zbraň bezpečně přesunuta na smetiště dějin.

Fintlock


5. Napoleonův krátký meč

Stát: Francie
Rok výroby: 1780
Délka: 90 cm
Váha: 0,9 kg
Uživatelé: rekruti Napoleonovy armády

Armáda Napoleona Bonaparte byla opravdu obrovská. V určitém okamžiku už počet zbraní nestačil pro nováčky. Napoleon tak rozhodl, že noví bojovníci, kteří neměli zbraně, budou používat speciálně konstruované krátké meče. Ty byly vyrobeny pomoci zjednodušených technologií s cílem ušetřit čas i peníze. Nepříjemná rukojeť, krátká čepel a kryt však nechránily ruku tam kde měly, a tak se od výroby těchto nepraktických zbraní brzy upustilo.

Napoleonův krátký mečNejhloupější zbraně v dějinách lidstva vyděsí i pobaví. Pro jejich nepraktičnost a nebezpečnost se od jejich používání raději upustilo. Zbraně jako šurikeny, nunčaky
Zajímavosti a novinky

 303 
  Komentáře
YouTube video
Přidat obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Vánoce 2017

Tipy na vánoční dárky
.