Nejabsurdnější zbraně v historii lidstva

24.02 2017|Zbraně
Nejabsurdnější zbraně v historii lidstva

Člověk se vždy snažil chránit své území nebo území jiných. Na počátku naší existence hrály hlavní roli v obraně pěsti, hole, kameny a kamenné sekery.

Ne vždy však tyto zbraně byly úspěšné, a tak člověk ve snaze vyrobit dokonalé zbraně vyvinul něco, co radši vyvíjet neměl. Připravili jsme pro vás několik příkladů takových zbraní, z nichž ke každé z nich se nejlépe hodí přídomek "hloupý".

1. Nunčaky

Stát: Japonsko
Rok výroby: neznámý
Délka: 50-70 cm
Váha: 0,45 kg
Uživatelé: japonští zemědělci, fanoušci bojových umění

Bruce Lee si nunčaky považoval. Hrál s nimi stolní tenis a pokořil s nimi mnoho soupeřů. Mezi nimi byl třeba i Chuck Norris. Velmistr bojových umění si mohl dovolit přijít s jakoukoliv zbraní, i tou nejhloupější a nunčak patří rozhodně mezi ně. V rukou osoby, která není obeznámená s nebezpečností a nepředvídatelností této zbraně, může dojít ke katastrofě. Pokud uživatel nebere v úvahu setrvačnost, může si klidně rozbít lebku a nebo ještě hůř.

Nunčaky


2. Teleskopický obušek

Stát: USA
Rok výroby: 1990
Délka: 65 cm
Váha: 0,7 kg
Uživatelé: policie

Teleskopický obušek se může zdát jako docela pohodlná zbraň. Je kompaktní a soudě podle ujištění projektantů, ideální pro sebeobranu. V mnoha zemích je však v civilu tato zbraň zakázána a asi se ví proč. Teleskopický obušek často vykazuje problémy s posuvným systémem a jak to bývá, obvykle v tu nejméně vhodnou chvíli.

Teleskopický obušek


3. Šuriken

Stát: Japonsko
Rok výroby: neznámý
Dosah: 5 metrů
Délka: 0,1 metru
Váha: 5 gramů
Uživatelé: Ninjové a příznivci Chucka Norrise

Šurikeny by se daly označit jako unikátní zbraně k ničemu, alespoň pokud jste se nerozhodli strávit celý život ke zvládnutí jejich používání. Vrhací hvězdice mají velmi malý poloměr ničení a jsou schopné způsobit pouze povrchové rány. Dostat soupeře "na lopatky" pomocí vrhacích hvězdic není snadný úkol ani pro profesionálního ninju, tak si jistě dovedete představit, jak to vypadá v rukou amatéra.

Šuriken


4. Pistole-meč Fintlock

Stát: Francie
Rok výroby: 1800
Délka: 1 metr
Hmotnost: 1 kg
Uživatelé: žoldáci

Na počátku 19. století zažily křemenové pistole dlouhý a bolestivý proces uznávání. Vojáci považovali tyto zbraně za těžkopádné. Navíc, pokud jste stříleli, tak jste nemohli bodat. Nemluvě o tom, že měly časté poruchy nabíjení, které mimo jiné trvalo strašně dlouho. Zbraň tak byla neúspěšným pokusem o sloučení nože a pistole. Nějaký čas ji používali švýcarští žoldáci a pak byla tato nemotorná zbraň bezpečně přesunuta na smetiště dějin.

Fintlock


5. Napoleonův krátký meč

Stát: Francie
Rok výroby: 1780
Délka: 90 cm
Váha: 0,9 kg
Uživatelé: rekruti Napoleonovy armády

Armáda Napoleona Bonaparte byla opravdu obrovská. V určitém okamžiku už počet zbraní nestačil pro nováčky. Napoleon tak rozhodl, že noví bojovníci, kteří neměli zbraně, budou používat speciálně konstruované krátké meče. Ty byly vyrobeny pomoci zjednodušených technologií s cílem ušetřit čas i peníze. Nepříjemná rukojeť, krátká čepel a kryt však nechránily ruku tam kde měly, a tak se od výroby těchto nepraktických zbraní brzy upustilo.

Napoleonův krátký mečNejhloupější zbraně v dějinách lidstva vyděsí i pobaví. Pro jejich nepraktičnost a nebezpečnost se od jejich používání raději upustilo. Zbraně jako šurikeny, nunčaky
Zajímavosti a novinky

 557 
  Komentáře ( 4 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Johny|19.01 2018 23:49
Autor tohoto článku mě zklamal...
Všeobecně jsou to pouze bláboly...
Doporučuji mu ,aby se příště při zvolení tématu ,mu zkusil alespoň na pár minut opravdu věnovat a když už chce napsat udaje ,tak at si je jen tak necuca z prstu aby tam toho bylo víc a pokud hodlá něco komentovat tak by se měl nad tím zamyslet...
Odpovědět
 11 
Johny|20.01 2018 00:00
komentovat Nunchaky nebudu evidentně o této zbrani a její historii nic neví a nikdy nic nečetl krom toho že s ní Bruce Lee předváděl nějaké triky...
komentovat Shuriken musím jelikož autor evidentně psal z vlastní zkušenosti po té co někdy někde ve svém životě koupil u stánku nějakou hvězdici a poté jako Ninja se jí pokusil házet do stroumu... :DDDD
Odpovědět
 6 
Johny|20.01 2018 00:47
Ano věřím ,že to byla krasná hvězdice avšak maximálně dobrá tak do vitríny ,když byla z tenkého plechu poněvadž važila nějaký 5 g a šlo se s ní nejspíš obtížně trefit i do stromu na 5 metrů a proto její učinek byl autorem ohodnocen jako typ zbraně schopné zpusobit drobná povrchová zranění .... a to je fakticky neuvěřitelné ,jak si tohle někdo vůbec pane bože může myslet !!!

Jelikož Shuriken či Bo Suriken jsou totiž všeobecně smrtelně nebezpečné vrhací zbraně ,které všeobecně májí mnoho různých tvarů...
Klidně vás dokáží vás v pohodě zabit i na 10ky metru... !!! zasah do krku,hlavy... KO
At už totiž vypadají jako jehlice,vrhací nože či zmíněné hvězdice ,tak pokaždé se totiž jedná o precizně vyrobené zbraně ,které byli při použití velmi tiché ,vzdy velmi ostré a velmi učinné zbraně používané pred vlastnim utokem mecem Katanou.
Jejich ukolem je bud ochromit nepřítele a to zasahem do ruky ci nohy...což znamená velkou vyhodu pro utočníka...a nebo tiché odstranení cile presným zasahem...
Odpovědět
 5 
Karlos|05.10 2020 16:52
Nunchaku jsou i dnes například v Německu, Belgii a Švédsku zakázány. A to dokonce i jejich samotné vlastnění !! Určitě ne pro jejich hloupost..

Teleskopický obušek také není určitě zakázán proto, že vykazuje ,,problémy s výsuvným systémem,,.

Shuriken dokáže dostat většinu soupeřů na lopatky pouze tím, že kolem něj prolétne. Kdokoliv shurikenem házel déle než hodinu ví, jak může být obtížné ho vytáhnout třeba ze stromu, pokud ho hodíte s větší silou. I stromu se dostane snadno ,,pod povrch,,. Dosah 5 metrů je také hloupost. Osobně jsem házel okolo 16m se zasažením cíle a nepotřeboval jsem k tomu trávit celý život tréninkem. Váha je navíc individuální a 5g je opravdu nějaký tenký plech.
Odpovědět
 2