12 faktů o kokainovém králi Pablu Escobarovi

27.01 2016|Zajímavosti
12 faktů o kokainovém králi Pablu Escobarovi

Narodil se do chudé kolumbijské rodiny, ale v průběhu let se stal jedním z nejbohatším a nejvlivnějších lidí na světě. Pablo Escobar vešel do dějin ne jako politik, ale jako světově známý drogový magnát.

Kokainový král nikdy neskrýval své nelegální aktivity, které mu mimochodem vydělaly neskutečné jmění. Svého času byl zodpovědný za 80 % celosvětového trhu s kokainem a každý týden vydělával 420 milionů USD. Pablo Escobar je považován za nejbohatšího drogového barona všech dob. Ifenomén pro vás o Pablu Escobarovi připravil pár zajímavých faktů.

1

Když byl ještě teenagerem, kradl Escobar náhrobky na hřbitovech, odíral jim nápisy a prodával je. Už tehdy říkal kamarádům, že se do 22 let stane milionářem. Poté začal krást auta, prodával pašované cigarety, padělané losy, a dokonce unášel lidi, než v roce 1970 vstoupil do světa drog.

2

Za jediný rok vydělal Escobarův kartel přibližně 22 miliard USD.

3

Každý rok propašoval Escobar do USA 15 tun kokainu. Zpočátku své drogové kariéry pašoval Escobar kokain ve starých pneumatikách letadel. Pilot si tak mohl vydělat i 250 kilo kokainu během převozu zásilky. Záleželo, jak velké množství drog přepravoval. Jindy drogy pašoval sám Escobar.

4

Escobar přišel každý rok o 2 miliardy USD. Očití svědci vzpomínali, že Pablo musel každý rok odepsat zhruba 10 % ze svého bohatství, protože peníze v trezoru požíraly krysy, poškodila je voda nebo se prostě ztratily.

5

Escobar byl sedm po sobě jdoucích let - od roku 1987 do roku 1993 na seznamu mezinárodních miliardářů podle Forbes. V roce 1989 se dostal na sedmé místo.

6

Každý měsíc utratil Pablo 2,5 tisíce dolarů za obyčejné gumičky, kterými svazoval peníze.

7

Když se Escobar ukrýval v horách poblíž Medellínu s rodinou, udeřila velké zima. Aby uchránil svou dceru Manuelu před prochlazením, spálil na místě v přepočtu 36 milionů korun v bankovkách.

8

V roce 1991 souhlasil Escobar, že se vzdá kolumbijské policii. V témže roce Pablo postavil vlastní vězení s názvem La Catedral, které fungovalo kromě vězení jako prestižní klub s tanečním parketem, bazénem, jacuzzi, saunou, fotbalovým hřištěm a dalšími atrakcemi, kam měli přístup jen jeho přátelé a příbuzní. Zástupcům kolumbijské vlády bylo zakázáno se přiblížit na 5 kilometrů.

9

Pablo se řídil heslem "plata o plomo" neboli "stříbro nebo olovo". Ve velkém uplácel policii i politiky. Platil opravdu štědře. Kdo jeho velkorysou nabídku nepřijal, schytal kulku.

10

Kolik lidí přesně Escobar zabil nebo nechal zabít, se nedá přesně spočítat. Každopádně se odhaduje, že se jedná okolo 4000 osob. Mezi zavražděnými byl i kandidát na kolumbijského prezidenta..

11

Nad smrtí drogového barona se vznáší oblak tajemna. Oficiální verze tvrdí, že byl zastřelen při přestřelce s kolumbijskou policií v roce 1993 kulkou do spánku. Escobar však před smrtí řekl svému bratrovi, že jestli jej někdy policie dostane, zastřelí se kulkou do hlavy.

12

O Pablu Escobarovi byl natočen seriál, který se vysílá na Netflixu a má obrovský úspěch u diváků i kritiků. Na portálu ČSFD je hodnocen dokonce na 95 %. Seriál Narcos natočil režisér José Padilha, který natočil také remake Robocopa.
Popravdě řečeno, příběh legendárního kokainového krále nebyla žádná legrace. A tím není myšlena jen jeho smrt. I přes všechny strašné skutečnosti, které doprovázely celou biografii o drogovém baronovi, nejbohatší Kolumbijec dokázal i pomáhat chudým. Byl dokonce považován za nového Robina Hooda.

Autor: Kam

12 faktů o kokainovém králi Pablovi Escobarovi. Pablo Escobar vešel do dějin ne jako politik, ale jako světově známý drogový magnát. Zajímavá fakta o Escobarovi
Zajímavosti a novinky

 560 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ