Rodinný film - premiéra již dnes

18.02 2016|Filmy
Rodinný film - premiéra již dnes

Jak se vypořádají s nečekanou svobodou dva teenageři, jejichž rodiče se vydali na plavbu jachtou po oceánu? Co udělá odloučení s dosud perfektně fungující rodinou? A co když do tohoto rodinného „testu“ vstoupí další, nečekaně dramatická událost?

Kam povede dobrodružství a svoboda?

Na tyto otázky hledá odpovědi ve svém druhém celovečerním filmu talentovaný režisér Olmo Omerzu. Na začátku roku míří do kin český film, který je mimořádný už jen tím, jakou cestu zvolil. Ještě než se vydal do distribuce, úspěšně obkroužil několik prestižních zahraničních festivalů. Velký ohlas vzbudil na festivalu ve španělském San Sebastianu, z Tokia si dokonce přivezl Hlavní cenu za umělecký přínos (mimochodem, posledním českým filmem, který se na tomto festivalu uváděl, byl Kolja).Oficiální trailer filmu Rodinný film„Rodinný film je podle mě existenciální dobrodružný příběh. To pravé dobrodružství přitom paradoxně nezažívají rodiče při plavbě po moři, ale jejich děti mezi čtyřmi stěnami pražského bytu. Myslím si, že k tomu abyste zažili něco výjimečného nebo vyřešili své problémy, není potřeba cestovat nikam daleko,“ říká o svém filmu režisér Omerzu. Skrývá se v tom silná dávka ironie, které si všímá velmi pozitivní recenze v asi nejprestižnějším filmovém magazínu Variety. „Publikum, které si libuje v ironii, si tuhle elegantní a překvapivou kombinaci černé komedie a silného dramatu náramně užije,“ píše se v recenzi časopisu Variety.

Zdroj: CinemArt

Rodinný film - premiéra již dnes. Podívejte se na trailer filmu Rodinný film a vydejte se na dnešní premiéru. Rodinný film je plný dobrodružství
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ