10 filmů v roce 2016, kterým bystě měli věnovat pozornost

18.02 2016|Filmy
10 filmů v roce 2016, kterým bystě měli věnovat pozornost

Pro fanoušky filmů máme dobré zprávy. Slavní filmoví tvůrci, jako Martin Scorsese, Pedro Almodovar, Tim Burton, bratři Coenovi, Terrence Malick, Oliver Stone a Paul Verhoeven v roce 2016 představí nové filmy. Ifenomén má pro vás seznam připravovaných filmů, které byste si v letošním roce neměli nechat ujít.

1. Krotitelé duchů - 2016

Krotitelé duchů je remake slavného filmu z 80. let od režiséra Paula Feiga. Tentokrát nás místo původní party krotitelů duchů čeká parta nová - ryze ženská. Duchy v New Yorku budou krotit Melissa McCarthy, Kirsten Wiig, Leslie Jones a Kate McKinnon.




2. Ave Caesar! - 2016

Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská filmová studia. Den „žehliče problémů" Eddieho (Josh Brolin) začíná brzy ráno riskantní záchranou pověsti mladičké hvězdičky, která už už padá do morálního bahna a do spárů policie. Hned nato smiřuje rozzuřené církevní představitele, které naštval scénář připravovaného biblického velkofilmu.

Režisérovi sofistikovaných dramat (Ralph Fiennes) musí do hlavní role vnutit hvězdného představitele kovbojů, který sice umí házet lasem, zato neumí mluvit. A to není všechno. Problémy mu dělá i hvězdná plavkyně Anna (Scarlett Johansson), jež má choulostivé osobní trable, a slavný tanečník Burt (Channing Tatum), jenž se z ničeho nic začal chovat divně. A to pořád není všechno. Největší vrásky na čele mu vykloubila superstar Baird Whitlock (George Clooney), který byl unesen neznámou organizací, jež si říká Budoucnost, uprostřed natáčení velkofilmu Ave, Caesar! Pro ostříleného Eddieho ale sebevětší krize není problémem, nýbrž výzvou.



3. Captain America: Občanská válka - 2016

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho.

Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách.




4. Christine - 2016

Dne 15. července 1974 spáchala americká televizní hvězda Christine Chubbuck sebevraždu střelou do hlavy. Režisér Antonio Campos natočil film "Christine", který vypráví o osamělém život Christine Chubbuck s Rebeccou Hall v hlavní roli.



5. The Neon Demon - 2016

Film vypráví o začínající mladé modelce Jesse (Elle Fanning), která odjede do Los Angeles, aby zde našla štěstí a slávu. Její mládí a vitalita je ale pohlcena skupinou žen posedlých krásou, které se budou snažit jí vzít všechno, co má a co samy chtějí.
Kromě Elle Fanning uvidíte taky Keanu Reeves nebo Christinu Hendricks.




6. Assassin´s Creed - 2016

Desmond Miles. Na první pohled úplně obyčejný muž. Avšak právě on pochází z dlouhé linie Assassinů, tajné organizace, která se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva. Desmond je unesen společností Abstergo Industries, ve skutečnosti novodobými Templáři, jejichž jediným cílem je podmanit si lidstvo. Desmond je donucen spolupracovat.

Za pomoci přístroje zvaného Animus prochází vzpomínky jeho předků ukryté hluboko v jeho DNA. Ve svých vzpomínkách se vydává do života Altaira Ibn-La'Ahada, syrského Assassina z 12. století. Abstergo chce pomocí těchto vzpomínek najít stopu k tajemnému artefaktu neuvěřitelné síly. Desmond se tedy proti své vůli ocitá v utajované válce mezi Assassiny a Templáři. Ale ještě netuší, že je mnohem důležitější, než si myslí. Na jeho bedrech totiž leží osud celého světa.



7. Certain Women - 2016

Film vypráví o tech nezávislých ženách, kterým se náhle zkomplikuje život v malém městečku v Montaně. Laura Wells (Laura Dern) je právnička, která se snaží dohodnout se se svým klientem ohledně návratu do zaměstnání pracovníků po úrazu. Gina Lewis (Michelle Williams) chce zase postavit perfektní letní sídlo. Zaplete se však do problémů se svou postarší sousedkou. Poslední z trojice, Beth Travis (Kristen Stewart), se zamiluje, její láska se ovšem neobejde bez problémů...




8. Silence - 2016

Příběh se odehrává v 17. století na japonských ostrovech, kam přicházejí kázat křesťanství dva jezuitští mniši. Netuší však, že se ocitají uprostřed „pogromu“ na křesťany, kde na nějakého západního boha není nikdo moc zvědavý, a tak jim začne jít o krk. Horor, který vám nedá spát, má na svědomí Martin Scorsese.

9. A Quiet Passion - 2016

Jeden z nejlepších britských režisérů, Terence Davies přenesl do filmu A Quiet Passion životopis americké básnířky Emily Dickens. V hlavní roli vynikla Cynthia Nixon.



10. The Light Between Oceans - 2016

V roce 1918, se po 4 příšerných letech strávených v bojích na západní frontě Tom Sherbourne (Michael Fassbender) vrací do Austrálie a přijímá místo strážce majáku na vzdálené Janusové skále. Na tento opuštěný ostrov přijíždí lod se zásobami pouze každé tři měsíce a dovolenou dostane Tom v lepším případě každý třetí rok. Tom si na ostrov přivede mladou, odvážnou a milující manželku Isabel (Alicia Vikander). Její štěstí má trpkou příchuť, protože Isabel nedokáže ani po třetí donosit zdravé dítě. A právě když se nešťastná Isabel chystá k hrobu svého posledního dítěte, uslyší dětský pláč...





Autor: Liv

10 filmů v roce 2016, kterým bystě měli věnovat pozornost. Pro fanoušky filmů máme dobré zprávy. Slavní filmoví tvůrci, jako Martin Scorsese, Pedro Almodovar, Tim Burton
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ