10 dokumentů, které vám pomohou pochopit náš svět

08.04 2021|Filmy
10 dokumentů, které vám pomohou pochopit náš svět

Tandem vědy a kinematografie často vytváří neuvěřitelné výstupy. Díky němu se můžeme kliknutím jednoho tlačítka dostat do minulosti, vidět budoucnost, podívat se na okraj vesmíru nebo se ponořit do nejhlubší propasti v oceánu. Ifenomén pro vás dnes má 10 známých a populárních vědeckých film, které vyprávějí o obrovském a záhadném světě, ve kterém žijeme.

1. Domov aneb Kam směřuje naše cesta

Dokument ukazuje krásu naší planety a velikost devastace způsobené lidskou činností. Nezahojené jizvy způsobené světovou průmyslovou výrobou, důsledky války či ekologické katastrofy. Všechny tyto skutečnosti otevřou oči diváků a ukáží jim skutečnou situaci na naší planetě. Film je zakázán ve 36 zemích.
2. Cestování na okraj vesmíru

Zajímavý a fascinující dokument o struktuře našeho vesmíru a jeho tajemstvích. Film vás přepraví přes biliony světelných let zpátky k počátkům vesmíru - k velkému třesku. Na okamžik se vám může zdát, že letíte v kosmické lodi při rychlosti vyšší než je rychlost světla a během půl hodiny se dostanete k okraji pozorovatelného vesmíru.3. Život po lidech

Představte si, že všichni lidé náhle opustili planetu. Co se stane se Zemí, jestli na ní nebude lidstvo? V dokumentu "Život po lidech" můžete vidět, co se v takovém případě stane se architektonickými díly, jako je Empire State Building, Backinghamský palác, Eiffelova věž, Golden Gate Bridge a dalšími místy.
4. Historie světa ve dvou hodinách

Film je příběhem od samého počátku vesmíru, až k tvorbě civilizace na naší planetě. I v případě, že nemáte ani minimální znalosti z teorie o původu vesmíru, po shlédnutí tohoto dokumentu se v tomto tématu stane odborníkem.5. The Human Mind

Co je opravdu mozek? Jaké jsou jeho funkce a reakce? Mozek je sice chráněn před nebezpečím, co by ale znamenala ztráta určitých jeho částí? Proč se v určitých situacích chováme určitým způsobem? Dokumentární film z cyklu BBC se skládá ze 4 částí, které vám odpoví na tyto i další otázky.

6. 100 Greatest Discoveries

Jak vznikaly nejdůležitější vědecké objevy? Jaký měly dopad na vývoj vědeckého myšlení? Naučný cyklus Discovery Channel podrobně popisuje objevy lidstva, které dnes bereme jako samozřejmost.


list=PLDeln0BXcz6qr7wn_s7vtCedOE67eN-e7" frameborder="0" allowfullscreen>

7. Oceány

Vědci často žertují, že studium vody z oceánů je mnohem horší, než studium povrchu Měsíce. Částečně mají pravdu, protože v tomto okamžiku, bylo prozkoumáno pouze 5 % světových oceánů. Tento neuvěřitelný film velkého rozsahu vám otevře dveře do království Poseidona se vším všudy.
8. Mikrokosmos

Čeká Vás 87 minut na neznámé planetě, objevované v centimetrových rozměrech... Jejími obyvateli jsou fascinující stvoření z říše hmyzu i jiní živočichové, žijící v neproniknutelných pralesech trav, kde jsou kapičky vody veliké jako domy. Objevte zcela neznámý svět jedné louky během letního dne, od časného rána, po celou noc až po úsvit nového dne. Zalití zvláštním světlem, obklopeni neznámými zvuky, vstoupíte do paralelního světa, ovládaného odlišnými fyzikálními zákony. Vejděte do Microcosmu...9. Vynálezy, které otřásly světem

Vzrušující série z cyklu Discovery Channel zve diváky na cestu přes několik desetiletí objevů, které změnily moderní svět, jeho způsob komunikace, myšlení i vnímání sebe sama. Každá ze sérií je inspirujícím příběhem o jedné dekádě dvacátého století prizmatem objevů geniálního vědce.
10. Who’s Afraid of a Big Black Hole

Černá díra je jedna z nejděsivějších frází na světě. Tisíce vědců nemohou kvůli nevyřešeným záhadám a jevům ve vesmíru spát. Poznávací dokument vás seznámí s výzkumem černých děr. Může černá díra absorbovat planetu nebo dokonce celou galaxii? Ponořte se do filmu a vše zjistíte.10 dokumentů, které vám pomohou pochopit náš svět. Podívejte se na ty nejlepší vzdělávací dokumenty za posledních 20 let. Dokumenty o historii, přírodě, vesmíru
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ