12 nejlepších ruských komedií z posledních let

06.04 2021|Filmy
12 nejlepších ruských komedií z posledních let

Pokud vás komedie ze západu již omrzely a hledáte něco neokoukaného, pak doporučujeme shlédnout náš dnešní výběr ruských komedií. Svérázný ruský humor vás zaručeně pobaví.

1. Kukačka - 2002

KUKUŠKA je film režiséra svérázných lovů Alexandra Rogožkina. Je září 1944, těsně před ukončením válečného stavu mezi Finskem a Sovětským svazem. Finský "nacista", odstřelovač Veiko, je připoután ke skále, zatímco Ivan, kapitán sovětské armády, je zatčen tajnou policií. Oba, odsouzeni k smrti svou vlastní armádou, na poslední chvíli unikají neblahému osudu a náhodně nalézají útočiště u mladé Laponky Anni. Ta v nich však nevidí vojáky znepřátelených armád, ale především muže. Každý z nich rozumí pouze svému rodnému jazyku: finštině, ruštině a laponštině. V pustině severní tajgy však musí všichni žít pohromadě po několik dní
2. Lazebník sibiřský - 1998

1905: Matka píše svému synovi, který je kadetem na proslulé americké vojenské akademii ve West Pointu. Jak mu vypráví svůj příběh, odhaluje dlouho skrývané tajemství jeho narození. 1885: Mladá Američanka Jane Callahanová cestuje do Ruska. Během své cesty do tohoto nového světa sdílí kupé se skupinou mladých divokých kadetů. Mezi nimi je i Andrej Tolstoj, elegantní a vášnivý mladý muž. Jane zjistí, že oba sdílejí stejnou lásku k hudbě a kadet se do této krásné a nezvyklé cizinky bláznivě zamiluje.

Na moskevském nádraží očekává Jane Douglas McCracken, excentrický vynálezce, který se snaží získat podporu velkovévody, aby mohl prodat Rusku svůj výtvor: obrovský stroj na kácení stromů. Aby dosáhl svého cíle, představuje McCracken Jane jako svou dceru. Její rolí je obměkčit úředníky a okouzlit všechny McCrackenovy potenciální zákazníky. Jane by se ráda znovu setkala s hezkým mladým kadetem Tolstým, a tak ho navštěvuje ve vojenské akademii. Tam je představena generálu Radlovovi, muži, kterého má na přání McCrackena svést. Jane brzy poněkud nemotorného Radlovova okouzlí. Ten požádá kadeta Tolstého, jehož city k Jane zcela ignoruje, aby ho doprovodil k McCrackenovi, kde hodlá požádat o Janinu ruku. Mladý muž, přemožen svými emocemi a láskou, nemůže při generálově návrhu déle tajit své vlastní city k Jane.3. Svéráz národního rybolovu - 1998

Ruští bohatýři opět na lovu, tentokrát však v nebezpečné blízkosti státní hranice... Volné pokračování úspěšné komedie Svéráz národního lovu. Naši svérázní lovci se tentokrát vydávají na ryby. A opět s vodkou. Parta chlapů jede na ryby a vezme si na cestu 16 kartonů vodky. To vše ve jménu kulturní rekreace. Avšak stane se, že je proud zanese (i s drahocenným nákladem) do Finska. Nestačili ještě vypakovat pruty a došlo jim, že překročili státní hranici. Kvapem se vrátili do vlasti, přičemž v cizině zapomněli škatule s pitivem. Jednu nebo dvě - to by ještě šlo vydržet, ale všech šestnáct, to už je státní kauza. A ve jménu takové je ruské vojenské námořnictvo připraveno se potopit. Třeba až na dno...

4. Svéráz národního lovu - 1995

Ve dvou liniích se odvíjí děj filmu Svéráz národního lovu, který se stal patrně nejúspěšnější ruskou komedií 90. let. Jedna linie je smyšlená a svou stylizací připomíná pasáže z Tolstého knihy „Vojna a mír“. Odehrává se ve fantazii mladého finského sociologa Raiva, jenž přijel zkoumat zvláštnosti ruského lovu, o němž se chystá napsat knihu. Druhá linie je reálná. Raivo se zúčastní skutečného lovu, k němuž má dojít v přírodní rezervaci, tvořené vodním a lesním terénem. Přestože jeho očekávání zůstane daleko za skutečností, několikadenní společnost čtyř mužů a místního hajného mu přinese zážitky, na které bude vzpomínat nejen ve zlém.
5. Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel - 2013

Allanu Karlssonovi je 100 let. V domově důchodců, kde v tomto věku tráví svůj zbývající čas, pro něj chystají velkou narozeninovou oslavu. Ale vitální stařík ještě nechce zůstat v bačkorách v křesle. Má docela jiné plány. Rozhodne se pro útěk. Poté, co vyleze z okna, se vydává na úžasný a naprosto nepředvídatelný výlet... Shodou náhod se mu do rukou dostane kufr plný peněz. Než se naděje, má v patách gang zločinců, sem tam se objeví nějaká mrtvola a mezi společníky, které na své cestě přibere do party, je i velmi neskladná slonice. Kromě toho po něm samozřejmě pátrá policejní sbor v čele s nepříliš schopným komisařem. Pro kohokoliv jiného by to bylo životní dobrodružství, ale s podobnými věcmi už má Allan bohaté zkušenosti. I když se nikdy nezajímal o politiku, byl nechtěně hlavním aktérem mnoha důležitých událostí 20. století. Bezděčně se podílel na vynálezu atomové bomby, stal se dobrým přítelem několika amerických prezidentů a mezi jeho další "známé" se při jeho životní pouti zařadili i Stalin, Churchill, Mao Ce-tung nebo Kim Ir-sen.6. Sedlák - 2019

Mladý Grigory se narodil do rodiny ruského oligarchy. Zhýčkaný mladík si je svým privilegovaným postavením stoprocentně jistý. Myslí si, že se na něj nevztahují zákony a je nedotknutelný. Když jednoho dne zajde ve svých eskapádách příliš daleko, jeho otec se rozhodne podniknout drastické opatření. Za pomoci svého přítele psychologa vymyslí originální a velmi radikální plán, jak dát neposlušnému synovi opravdu nezapomenutelnou lekci.
7. Poslední bohatýr - 2017

Ivan, obyčejný mladík, se náhodou přenese ze současné Moskvy do fantastické země Bělohoří. V tomto paralelním světě žijí hrdinové ruských pohádek, kouzla jsou zde přirozenou součástí života a problémy se řeší soubojem s bohatýrskými meči. Ke svému překvapení se Ivan ocitá v samém centru boje světlých a temných sil. Není mu však jasné, proč je hlavní role v probíhajících událostech podle všeobecného názoru svěřena právě jemu.8. O čjom govorjat mužčiny - 2010

O čem mluví muži? Samozřejmě, že o ženách. Tento snímek má na svědomí ruský "Kvartet I" který má v Rusku za sebou již velice populární "Den radio" a "Den vyborov". Jako vždy je film postaven na vtipných dialozích čtyř kolegů z rádia "Jakoby Rádio". Příběh vypráví o čtyřech spolupracovnících z rádia, kteří se vydávají na dvoudenní cestu do Kyjeva na koncert skupiny Bi-2. Během ní mají spoustu času vypustit páru a oddechnout si od všedního života a hlavně manželek, milenek a práce. Hořce pravdivá "dialogová" komedie o tom, co si muži s námi (ženami) musí vytrpět. A co my o nich nevíme a vědět ani nechceme.

9. Den radio - 2008

Celý příběh je vyprávěn ve dvou dějových liniích, které se vzájemně proplétají. Jedna pojednává o malém plavidlu, které se ocitne bez paliva někde uprostřed Japonského moře, ta druhá o pracovnících populární rádiové stanice, kteří se musejí vypořádat s mnoha problémy, které jim neustále brání v bezstarostném a úspěšném vysílání. V rámci tuhého konkurenčního boje jsou navíc moderátoři mnohdy nuceni vymýšlet a dokreslovat příběhy, což není vůbec jednoduché.
10. 8 novych svidanij - 2015

Film je o dvou hrdinech Věře a Nikitovi, kteří spolu žijí 3 roky a už se i vzali. Při poslední hádce si vyměňují názory o tom, jaký má být ideální manžel a ideální manželka. Příští ráno se každý z nich probouzí vedle ideálního partnera. Žena Nikity je blondýnka s velkým poprsím, která dobře vaří. Naopak manžel Věry je starostlivý byznysmen, který ji každé ráno kupuje k snídani její oblíbené croissanty. Brzy si však uvědomí, jestli je lepší žít s milovaným, nebo ideálním protějškem.11. Ljubov v bolšom gorodě - 2009

Tři ruští kamarádi v New Yorku si užívají života. Flámují, uhánějí ženy a vše se zdá být skvělé, dokud nenarazí na ruského majitele klubu, ze kterého se vyklube sv. Valentýn. Jeho prokletím tři přátelé ztratí své "mužské" síly a zpět se jim navrátí teprve tehdy, až najdou pravou lásku. A nebude to vůbec jednoduché.

12. Bajkonur - 2011

„Cokoliv spadne z nebe, to si můžete nechat.“ Tak zní nepsaný zákon kazašských stepí. Zákon náruživě dodržovaný obyvateli malé vesnice, kteří sbírají vesmírné trosky, které spadnou dolů z blízké vesmírné stanice Bajkonur. Posledními dvěma mladými členy vesnice jsou radiový operátor Iskander, známý jako Gagarin, a rázná Nazira.
Zatímco se Nazira snaží svým nekonvenčním chováním dát Iskanderovi najevo, že ho miluje, Iskander je evidentně zblázněný nejen do Bajkonurur a rozlehlého vesmíru, ale také do krásné Francouzsky Julie Mahé, jejíž cestu ke hvězdám sledují televizní kamery. Když Julie doslova „spadne z nebe“ v malé vesmírné kapsuli, je to Iskander, kdo ji najde v bezvědomí. Tím, že si Julia nedokáže na nic vzpomenout, je Iskander ochoten předstírat, že jsou zasnoubeni a obrátit starý zákon stepí ve svůj prospěch. Ale i ta nejromantičtější lež nemůže trvat navždy. A „Gagarin“ brzy nebude vědět, kam skutečně patří, a mnohem víc, ke komu.

13 nejlepších ruských komedií posledních dob. Svérázný humor ruské kinematografie si zamilujete. Poznejte prostřednictvím komedií Rusko a jeho obyvatelé.
Zajímavosti a novinky

 301 
  Komentáře ( 3 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
ladislav|16.06 2021 12:14
Neco urcite pozrem dik ale urcite tu chyba: Pět nevěst.Dabing cz .L
Odpovědět
 2 
Jana|22.06 2021 09:36
Děkujeme za bezva tip.
Odpovědět
 2 
ladislav|23.06 2021 08:44
Dakujem. Chcem sa iba spytat,mimo temu,nedavno som videl na skylink-u super dokument.Ide o film od Dick Russell asi2017 vola sa to: Cisarovy nove saty dabing CZ,sprivodcom je Russell Brand, urcite by sa to tu hodilo niekde do konspiracie ale to je dost zosmiesnujuce ja mam rad skor vyraz protest film ako boli protest songy Vietnam,CSSR 1968 atd..Skusal som to najst,vyhladat a stiahnut ale kedze vo filme boli kritizovany google asi aj microsoft ,vyhadzuje to same rozpravky aj ke date podrobnejsie udaje. Asi je na to nejake tajne embargo...necakam ze poradite kde film stiahnut je to iba taky ponuknuty oriesok ,s pozdravom Ladislav.
Odpovědět
 1