Aokigahara - les sebevrahů na úpatí hory Fudži

Atlantida - Ztracený ráj?


Atlantida - Ztracený ráj?

Aokigahara - les sebevrahů na úpatí hory Fudži

06.03 2017|Záhady
Aokigahara - les sebevrahů na úpatí hory Fudži

Na japonském ostrově Honšú, na úpatí hory Fudži, existuje takzvaný "les sebevrahů", který se nazývá Aokigahara. Toto tajemné místo od starověku doprovázely zlověstné pověsti a i v dnešní době je považováno za jedno z nejnebezpečnějších míst na Zemi.

Temný les Aokigahara

Aokigahara je často také nazývaný jako Dzyukay - moře stromů. I když tomu název moc neodpovídá, do tohoto lesa se soustřeďují sebevrazi všeho druhu, aby zde spáchali sebevraždu. V roce 1707, když se probudila k životu sopka Fuji, se této oblasti jako zázrakem erupce ani nedotkla, jako by se snad Aokigahara bála. Oblast anomálního lesa má rozlohu 35 kilometrů čtverečních.

Z vědeckého hlediska je obtížné vysvětlit, proč les sebevrahy tolik přitahuje. Zdá se, že vědci tohle tajemství ještě musí odhalit. Zatím je však spolehlivě známo, že na úpatí hory Fudži, v lese sebevrahů, nefungují kompasy. Dochází zde k silné magnetické anomálii, která má obrovský vliv i na člověka.

Temná sláva lesa je známá daleko za hranicemi Japonska. Než se sem vydají turisté, dostávají speciální bezpečnostní pokyny. U všech širokých lesních cest jsou nainstalovány funkční kamery. V mnoha místech lesa sebevrahů jsou rozmístěny telefony, aby v případě, že si někdo z místních všimne nějaké podezřelé osoby, mohl okamžitě zavolat na policii, která by mohla zabránit dalšímu pokusu o sebevraždu.

Místní říkají, že na počátku 19. století do Aokigahara vyváželi japonští chudí své děti nebo staré příbuzné, o které už se nemohli starat. Les sebevrahů je pak prý pohltil jako dravec kořist.

Nežijí zde ani zvířata

Nížinatý les dokonale pohlcuje zvuk. Ponuré ticho a vlhký vzduch v Aokigahara mají negativní vliv na lidskou psychiku. Turisté les popsali jako něco velmi temného a majestátného zároveň. Pohřební ticho kolem a nepřítomnost sebemenších živých tvorů (nežijí zde ani zvířata), vyvolávají pocit nevysvětlitelného strachu. Všude jsou vidět jen skály, jeskyně a stromy.

Těsně před vstupem do Aokigahara si může všimnout cedulky: " Tvůj život je ten nejcennější dar, který jsi obdržel od svých rodičů. Přemýšlej o své rodině. Netrap se sám a zavolej na telefonní číslo 22-0110."

Zajímavým faktem je, že japonský les sebevrahů má druhý nejvyšší počet obětí na světě, po Golden Gate v Kalifornii. Každoročně je zde nahlášeno téměř sto úmrtí. Přicházejí zde lidé z Tokia i dalších měst Japonska, aby se oběsili, otrávili nebo si podřezali zápěstí.

Autor: Liv

Aokigahara - les sebevrahů na úpatí hory Fudži. Tajemný les na úpatí hory Fudži láká celá století sebevrahy ze všech koutů Japonska. Les sebevrahů
Zajímavosti a novinky

 601 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ