Amazon najal armádu robotů

15.12 2014|Technika
Amazon najal armádu robotů

Pro rychlou přepravu zboží ve skladech během hlavní sezóny bude největší online prodejce Amazon používat roboty, kteří zvýší trojnásobně produktivitu a sníží náklady společnosti o 40 %.

"Oranžové pomocníky" vyvinula pro Amazon dceřiná společnost Kiva Systems. Do konce prosince by měl počet robotů na skladech dosáhnout 15 000 kusů. Roboti budou zajišťovat výběr, balení a převoz zboží. Amazon zakoupil roboty v roce 2012. Cílem je ušetřit čas pracovníků, kteří balí zboží. Teď už nebudou muset chodit za zbožím, zboží přijde za nimi. Oranžoví Kiva roboti převezou veškerý náklad na svých zádech.
Amazon koupil roboty od Kiva Systems za 775 milionů dolarů. "Každý Kiva robot je asi jednu stopu vysoký a váží 350 kilogramů. Jednotliví roboti dokáží zvednout 700 liber," řekl Dave Clark, senior více prezident pro zákaznický servis společnosti Amazon.Software Kiva určuje, které položky kdo potřebuje zabalit a v jakém pořadí. Podlaha skladu je pokryta samolepkami čárových kódů, které navádějí roboty správným směrem. Stovky robotů se pohybují po skladu rychlostí 8 km za hodinu. Díky robotům může Amazon zdvojnásobit své zakázky i zisky.

Autor: OlD

Amazon najal armádu robotů. Pro rychlou přepravu zboží ve skladech během hlavní sezóny bude největší online prodejce Amazon používat roboty, kteří zvýší trojnásobně produktivitu
Zajímavosti a novinky

Téma: Robot
 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ