Duncan Jones: Proč Warcraft film nezklame?

10.11 2015|Filmy
Duncan Jones: Proč Warcraft film nezklame?

V prvním traileru filmu Warcraft, který bude do kin uvedený příští rok, vysvětluje režisér Duncan Jones, proč si myslí, že jeho film Warcraft založený na videohře bude mít větší úspěch, než jeho předchůdci.

Warcraft: The Beginning

I když to Duncan Jones ani netušil, přípravu na největší film své kariéry započal již před dvaceti lety. V polovině roku 1990 byl totiž Jones vášnivým hráčem strategické hry Warcraft. V roce 2015 byl Jones už uznávaným filmařem a poslední tři roky pracoval na fantasy eposu Warcraft: The Beginning, na který se můžeme v kinech těšit v červnu 2016. Warcraft film se vyvíjí již od roku 2006, kdy byla idea o zfilmování videohry poprvé oznámena vývojáři hry, firmě Blizzard Entertainment. Jones se k filmařskému týmu připojil v roce 2013, po odchodu Sama Raimiho.

Jones je syn Davida Bowieho a jeho britský producent Stuart Fenegan už má za sebou dva dobře přijaté sci-fi filmy - kultovní hit Měsíc a thriller o cestování v čase Zdrojový kód. Připravovaný fantasy film Warcraft v hodnotě 100 miliard USD však bude jeho největším projektem.

Proč si čtyřiačtyřicetiletý Jones myslí, že Warcraft film bude na rozdíl od ostatních neuspokojivých videoherních adaptací na velké obrazovce úspěšný? "Stuart a já vždy hledáme výzvy," směje se. "Jsme oba velmi dobře obeznámeni s historií zfilmovaných her. Myslím, že nejdůležitější je, že ve skutečnosti pocházíme z generace lidí, která tyto hry hrála," říká Jones.Trailer filmu Warcraft: The Beginning

Dlouho očekávaný trailer filmu Warcraft, který byl vypuštěn 6. listopadu, dává divákům možnost se poprvé objektivně podívat na obrovskou říši Azerothu a příchod hrůzostrašných bojovníků Orc, kteří prchají ze svého domova. Do filmu Warcraft Jones obsadil Travise Fimmela, Paulu Patton, Bena Fostera, Dominica Coopera a Tobyho Kebbella.

Na začátku roku 2015 oznámil Blizzard Entertainment, že za celou životnost hry, hrálo World of Warcraft celkem 100 milionů předplatitelů.

Obrovská základna fanoušků

Jones ví, jak vášniví mohou fanoušci být a jaký tlak to sebou přináší. "Herní publikum tráví v těchto světech obrovské množství času. Vědí, že ve filmu mají jedinečnou perspektivu vrátit se k momentům, které mají ve hře Warcraft rádi a našim úkolem je najít způsob, jak jim to dopřát,"
říká Jones.

Ale režisér ví, že u pokladny nemůže spoléhat jen na podporu herní základny a Warcraft musí zapůsobit i na lidi, kteří do světa her nikdy ani nevstoupili. "Máme obrovskou základnu fanoušků, kteří hru Warcraft milují, ale bylo by chybou domnívat se, že se na film dostaví všichni. Cílíme i na ty, kteří hry vůbec nehrají," dodává syn Davida Bowieho.

Autor: lim, BBC

Duncan Jones: Proč Warcraft film nezklame? Film Warcraf vychází ze známé videohry. V kinech se objeví v červnu 2016 a diváci se ve Warcraft filmu
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ