20 vánočních filmů, které ve vás vyvolají vánoční náladu

04.12 2022|Filmy
20 vánočních filmů, které ve vás vyvolají vánoční náladu

Ačkoliv nám do vánoc zbývá ještě pár týdnů, jejich magickou atmosféru si můžeme začít pomalu vychutnávat už teď. Ifenomen pro vás vybral 25 nádherných filmů s vánoční tématikou, které ve vás vzbudí příjemnou vánoční náladu a pocit, že zázraky se opravdu dějí. Pokud bychom na některý vánoční film zapomněli, připomeňte nám ho v komentářích.

1. Láska nebeská

"Láska je všude kolem nás. Je opravdu všude," těmito slovy začíná vánoční film Láska nebeská, na který se můžete dívat stokrát dokola a stále vás nebude nudit. Několik hlavních hrdinů zažije v lásce během předvánočního času něco hodně důležitého a ačkoliv se to v reálném životě stane jen s velmi malou pravděpodobností, ve filmové podobě si to rozhodně užijete. Láska nebeská se skládá z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná však nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos.
2. Sám doma

Žádné Vánoce se neobejdou bez vánoční klasiky, kterou je bezesporu rodinný film Sám doma. Příběh chlapce, který místo vánočních prázdnin se svou rodinou zůstal sám doma, kde musel čelit náhlému přívalu svobody i nebezpečí v podobě nebezpečných zločinců, patří k nejoblíbenějším vánočním filmům již 25 let.3. Prázdniny

Co by měla dělat čerstvě opuštěná holka v depresích krátce před Vánocemi? Změnit prostředí. Prostě vypadnout někam, kde jí všechno nebude připomínat, že se její život nápadně podobá zápiskům z Deníku Bridget Jonesové. Úplně ideální by bylo, kdyby našla jinou opuštěnou holku v depresích (nejlépe na druhém konci zeměkoule) a vyměnila si s ní aspoň na vánoční prázdniny bydlení. Krásný, romantický a dobrodružný vánoční film si nejlépe užijete zahrabaní pod dekou s teplým kakaem.

4. Deník Bridget Jonesové

Tenhle film zkrátka milujeme. Je na něm něco duchovního, útulného a teplého, co nás přiměje se každý rok v zimě zabalit k večeru do deky, vzít si velký hrnek kakaa, sladkosti a koukat na obyčejnou holku jménem Bridget Jones a její trable při hledání pravé lásky.
5. Vánoční koleda

Jediným kresleným příběhem v naší sbírce je film Vánoční koleda, který je důstojnou adaptací klasika Charlese Dickense. Ebenezer Vydřigroš začíná vánoční svátky se svým obvyklým skrblickým opovržením. Ale když ho duchové Vánoc minulých, přítomných a budoucích vezmou na cestu, která mu otevře oči a odkryjí mu pravdy, kterým starý Vydřigroš nechtěl uvěřit, musí otevřít své srdce a odčinit špatnosti, dříve než bude příliš pozdě.6. Otec rodiny

Když mladý právník Jack Campbell (Nicolas Cage) odlétal na stáž do Londýna, sliboval své přítelkyni Kate (Téa Leoniová), že za rok už budou zase spolu. Uplynulo třináct let. Z Jacka se stal úspěšný burzovní makléř, který si za ta léta vybudoval slibnou kariéru, na Kate už dávno zapomněl a stále je svobodný. Pak ovšem přijdou jedny Vánoce, kdy se vše změní. Otec rodiny je vánoční film v pravém slova smyslu.

7. Dárek z lásky

V New Yorku se náhodně na Štědrý den setkává 5 lidí. Jsou propojeni sérií nevysvětlitelných příhod a s malou vzájemnou pomocí si uvědomují nový smysl svých životů. Božská Susan Sarandon a Penelope Cruz k vám ve vánočním filmu Dárek z lásky přinesou to pravé kouzlo vánočních svátků.

8. Šťastný nový rok

New Year’s Eve oslavuje lásku, naději, odpuštění, druhé šance a nové začátky v příbězích párů i singlů, jež se vzájemně proplétají a odehrávají se uprostřed pulzujícího New Yorku plného nadějí během nejkouzelnějšího večera roku.
9. Karlík a továrna na čokoládu

Tim Burton je stále čaroděj, a proto jsou jeho filmy vždy nádherné v každém směru. Prostředí, speciální efekty, upřímný humor, filosofie, postavy i herci jsou ve filmu Karlík a továrna na čokoládu promyšlené do nejmenšího detailu, díky čemuž pro vás tento vánoční film bude opravdovým zážitkem.

Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž, jejíž pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. Stačí jen v jedné z čokolád najít zlatý kupon..10. Ztracené Vánoce

Ztracené Vánoce jsou moderní pohádkou o vykoupení a nové naději, který se odehrává během Vánočních svátků v Anglii. Malý chlapec poznamenaný tragédií potkává o Štědrém večeru tajemného muže s fantastickým darem změnit minulost - a rozhodne se tak napravit v životě svých blízkých jednou provždy všechny špatnosti a obdařit jejich životy šťastným koncem.
11. Harry Potter a Kámen mudrců

Ačkoliv příběh mladého čaroděje Harryho Pottera a jeho přátel není o Vánocích, nelze si vánoce bez fantasy filmů představit. Harry Potter a Kámen mudrců v nás vzbudí tu pravou atmosféru kouzel a zázraků, po které na vánoce tak toužíme.12. 200 cigaret

Komedie o mladých pro mladé. Ani takové o Vánocích nesmí chybět. Monica pořádá ve svém bytě v East Side Village silvestrovskou párty. Její noční můra, že nikdo nepřijde, se pomalu stává realitou. Vše je připravené, jen pozvaní se stále nedostavují... Sváteční atmosféra, humor, chytlavé příběhy, mladistvá neopatrnost a láska vás dokonale zabaví i rozesmějí.
13. Rolničky, kam se podíváš

Turboman je zlý sen, noční můra každého otce a očistec za všechny prohřešky, kterých se tatínkové dopustili. Turboman je hračka a velké přání milionů dětí. Výrobce ale nereaguje moc pružně, a tak plastového panáka sežene jen ten nejrychlejší. Arnold Schwarzenegger chce splnit přání svého syna a dát mu pod rozzářený vánoční stromek, co si bude přát. Doufal, že se jen zeptá, zajde do nejbližšího hračkářství a jednoduše za rozmary svého potomka zaplatí. Musí ale napnout všechny své titánské síly, vyvinout obrovskou rychlost i důvtip a přečkat přehršel nástrah, aby nakonec tu zatracenou umělohmotnou postavičku získal.14. Karnevalová noc

Eldar Rjazanov vytvořil mistrovské dílo, které bude fungovat na věky. Film Karnevalová noc má tak obrovský kladný náboj, že se stal doslova legendou, kterou si užijete nejen na Vánoce. Film o odhodlání, boji za správnou věc a v neposlední řadě o lásce si rozhodně zamilujete.

V Domě kultury připravuje mládež program novoročního karnevalu. Lena Krylovová, nadaná zpěvačka a tanečnice, je hlavním organizátorem. Miluje ji nesmělý Gríša Kolcov, elektrikář Domu Kultury, který nemá odvahu s Lenou promluvit. Do Domu kultury přichází zástupce ředitele Ogurcov, kterému absolutně chybí smysl pro humor. Jeho zásahy do připravovaného programu jsou naprosto nesmyslné a tak mladým lidem nezbývá nic jiného, než Ogurcova podvést. Souhlasí s ním ve všech záležitostech, ale neřídí se podle jeho pokynů a připravují dál program podle vlastního uvážení. Pořad večera se vydařil, mladí lidé zvítězili se svými správnými a zdravými názory a Ogurcov je znemožněn a zesměšněn. I Griša našel odvahu a nový rok vítají společné s Lenou.

15. Zatímco jsi spal

Nejjednodušší scénář, jednoduché dílčí dialogy a neokázalé herectví dělá film Zatímco jsi spal tím, čím je. Nezamilovat si tento film je takřka nemožné. Dokáže vás dojmout, vzbudí ve vás teplo, naivitu i romantiku. I když předem víte, jak film skončí, budete jej chtít vidět znovu a znovu.

Nenápadná Lucy (Sandra Bullock) pracuje na stanici metra - má byt, kočku, tajnou životní lásku a nulovou šanci, že ji někdy osloví. Až jednoho dne je muž jejích snů (Peter Gallagher) sražen při náhodném incidentu na koleje, Lucy nezaváhá, zachrání mu život a v nemocničním zmatku je na základě náhodné poznámky označena za jeho snoubenku. Zatím co zachráněný "snoubenec" je v kómatu, zvyká si Lucy na život v nové rodině, která ji přijala jako budoucí nevěstu. Jenomže tenhle sen v bdělém stavu může trvat jen do chvíle, než se Peter probere z bezvědomí. To probuzení je provázeno jistými rozpaky, protože si na tuhle snoubenku zrovna nemůže vzpomenout a situaci začíná výrazně komplikovat i jeho bratr Jack (Bill Pullman), který v Lucy začíná stále neodbytněji vidět více, než svoji budoucí Příbuznou. Je jisté, že svatba nakonec bude, ale do poslední chvíle není jasné, kdo si koho ve finále odvede k oltáři.
16. Kate a Leopold

Kate a Leopold je perfektní kombinací melodramatu a komedie, kterou mohl vytvořit jen Hollywood. Vánoce jsou čas, kdy všichni hledáme vánoční film o velkých citech a lásce, proto si tento film rozhodně užijete.

Příběh začíná na konci 19. století - mladý Leopold Alexis Elijah Walker Gareth Thomas Mountbatten, který odmítá zaběhlé strnulé konvence i názory svého otce, je jedním z nejžádanějších ženichů v New Yorku. Kromě obdivných pohledů dívek ho pronásleduje i zvláštní mladík. Díky němu se Leopold dostává do časové smyčky. Na jejím konci ho čeká New York dnešních dnů, překvapení v podobě automobilů, telefonů, televize a především krásné a sympatické Kate. Leopold se s moderními technickými vymoženostmi srovnává rozhodně snadněji než s názory a životním stylem moderní ženy. Jejich cesta k sobě je plná nedorozumění, komických situací i překvapivých momentů. Kate dlouho odmítá věřit, že Leopold skutečně pochází z minulých časů považuje ho za trhlého podivína či vtipálka se zvláštním smyslem pro humor. Přesto je její cit k němu stále silnější a nakonec se tato sebejistá, realisticky uvažující žena kvůli němu vrhne do nejistého neznáma.17. Samotář v Seattlu

Film Samotář v Seattlu vás překvapí svou jednoduchostí, rozmanitostí a dojemností. Architekt Sam (Tom Hanks) truchlí nad smrtí své ženy. Jeho malý syn chce, aby si táta někoho našel, a tak zavolá do oblíbeného nočního rozhlasového pořadu a přinutí tátu, aby promluvil do éteru. V autě ho uslyší mezi desetitisíci jiných také Annie (Meg Ryanová), které Sam docela učaruje. Sam je přesvědčen o čarovné moci lásky a je tak trochu idealista, Annie je ryze praktická novinářka, která má o všem svoje pochybnosti. Ve filmu dochází k četným velmi zábavným scénám zachycujícím zvyklosti lidí při námluvách a schůzkách. Nočňátka v Seattlu pojednávají bez rozpaků a s humorem o jistém nazírání osudu - jsou-li si dva lidé souzeni, najdou jeden druhého, navzdory vzdálenosti, času anebo dokonce patřičnému úvodu.
18. Ironie osudu aneb Rozhodně správná koupel

Ironie osudu aneb Rozhodně správná koupel se stal kultovním vánočním filmem nejen v Rusku. Tak jako každý rok šli přátelé do lázní, aby se, podle tradice, očistili od všeho špatného a přivítali Nový rok s čistým štítem. Akorát, že se „čištěním" dostali do takového stupně (pivem a vodkou), že do Leningradu vypravili jiného. A tak se Andrej Mjagkov dostal do cizího, ale úplně stejného bytu, na stejné adrese, se stejným nábytkem, kde se potkal s nádhernou ženou.19. Čtvery vánoce

Jeden šťastný pár, čtveřice rozvedených rodičů a Vánoce rozdělené na čtyři díly. Sváteční den se rychle vymkne kontrole a nastává opravdický vánoční blázinec. Každý rok na Vánoce šťastně svobodní Brad a Kate unikají svým rozvedeným rodičům a nepříjemným příbuzným, každý rok nasedají do letadla a míří někam daleko. Letos ale padla neproniknutelná mlha, letiště bylo uzavřeno a nešťastné dvojici nezbývá, než během jednoho hektického, bláznivého dne oslavit čtvery rodinné Vánoce.
Vince Vaughn a Reese Witherspoonová stojí v čele hvězdného hereckého obsazení komedie, která přetéká dobrou náladou a spoustou smíchu: Brad se naučí, jak nainstalovat satelit, Kate se v nafukovacím vánočním hradu utká s armádou opravdu neposlušných dětí a oba se zapletou do praštěného vánočního představení. Dokáže vztah Brada a Kate přežít čtvery Vánoce?

20. Vánoční prázdniny

Rodina si jede pro vánoční stromeček. Maminka s tatínkem zpívají, dvě dospívající děti jsou otrávené. Táta Clark chce zažít Vánoce, po kterých už dlouho touží - pokácet si vlastní stromeček, celá rodina u stolu... Ostatní z toho nejsou moc nadšení, ale pomáhají. Pokácí asi pětimetrový strom, který jim následně zlikviduje část domu. Dorazily už babičky a dědečkové a všichni se usilovně snaží vytvořit šťastnou vánoční atmosféru. Nic se ale nedaří tak, jak si Clark představuje, malér stíhá malér...
Autor: Jad

20 vánočních filmů, které ve vás vyvolají vánoční náladu. Nejlepší vánoční filmy pro celou rodinu. Nudit se rozhodně nebudete, vánoční filmy, které
Zajímavosti a novinky

 561 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ