15 skutečných životních hodnot podle Dalajlámy

16.02 2016|Citáty
15 skutečných životních hodnot podle Dalajlámy

Dalajláma je moudrý člověk s pevným charakterem a jeho životní principy jsou jednoduché a jasné. Každý den pomáhá tisícům lidem objasnit jejich životní cíle a věřit v sám sebe. I přes jazykové rozdíly jeho výrokům všichni rozumí, protože jsou mluveny jazykem srdce. Ifenomén vám nabízí pohled na svět očima dalajlámy prostřednictvím 15 principů jeho života.

1

Smyslem života je být šťastný. Nevíme, co se stane v budoucnosti, ale naše srdce žije v naději. To je to, co nám umožňuje jít dál.

2

Konflikty vznikají tehdy, když se zaměříme na rozdíl mezi námi z hlediska národnosti, náboženství, vzdělání nebo úrovně bohatství. Mnohem důležitější je si uvědomit, že jsme všichni lidé a z toho hlediska jsme všichni stejní.

3

Přátelství nezávisí od slávy, peněz nebo fyzické síly. Je založeno na důvěře a lásce.

4

Každý z nás se musí naučit pracovat nejen pro sebe sama, svou rodinu či národ, ale i ku prospěchu lidstva. Klíčem k přežití člověka a základem pro mír ve světě je univerzální zodpovědnost.

5

Změny v sobě a ve světě se nestanou rychle. Ale pokud se nebudeme snažit, tak se nestane nic.

6

Technologický pokrok učinil život pohodlnější, ale nedal nikomu klid.

7

Chcete-li žít šťastný život, buďte otevření a soucitní. To je základem pro opravdové přátelství.

8

Změny ve světě nevznikají rozhodnutí vlády nebo OSN či jiné organizace. Skutečná změna nastane, když se lidé při svém rozhodování a jednání budou řídit správnými hodnotami a zdravým rozumem.

9

Způsob řešit konflikty a spory násilím je zastaralý.

10

Bylo by naivní si myslet, že blahobyt lidstva závisí na modlitbách. Potřebujeme skutečné činy.

11

Pokud člověk zabije zvíře, je to smutné, ale pokud zabije jiného člověka, je to nemyslitelné. Musíme vynaložit veškeré úsilí k tomu, abychom se naučili myslet na ostatní jako na naše bratry a sestry, kteří nás podporují.

12

Chci, aby dospělí byli jako děti, které dokáží přijímat lidi takové, jací jsou.

13

Soucit zmenšuje strach, zvyšuje sebevědomí a odhaluje naši vnitřní sílu. Když začneme věřit, otevřeme se lidem, již se nebudeme cítit sami a začneme vnímat účel a smysl života.

14

Celý život se potýkám s mnoha potížemi a moje země prochází složitým obdobím. Přesto se často směji. Smích je nakažlivý. Když se mě lidé ptají, kde hledám tu sílu se této situaci smát, říkám: "Jsem profesionální klaun."

15

Myslím, že tohle je skutečná pravda - Náboženství je dobré srdce.

Autor: Liv

15 skutečných životních hodnot podle Dalajlámy. Dalajláma je moudrý člověk s pevným charakterem a jeho životní principy jsou jednoduché a jasné. Citáty Dalajlámy
Zajímavosti a novinky

 560 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ