8 důvodů, proč vybrat keramický dřez

09.09 2018|Zábava
8 důvodů, proč vybrat keramický dřez

Keramické dřezy jsou aktuálním trendem ve světě kuchyňských dřezů. Mají skvělé vlastnosti a jsou k dostání v řadě barev a designů. Keramika je jedním z nejtvrdších materiálů, se kterým se při sestavování Vaší kuchyně můžete setkat. Hodí se jak do moderních, tak ale i do klasických nebo starožitných kuchyní. Pojďme se podívat, proč jsou keramické dřezy v dnešní době tak ohromně populární.

Keramický dřez je odolný proti nárazům

Díky vlastnostem keramiky se nemusíte obávat, že se keramický dřez poničí například při pádu nějakého těžkého předmětu či kusu nádobí.

Keramický dřez je odolný proti odření a vrypům

Vzhledem k tvrdosti keramiky jsou keramické dřezy velice odolné vůči vrypům či poškrábání dna, například při smýkání nádobí po dřezu. Keramický dřez vypadá i po letech jako nový a k provoznímu opotřebení dochází daleko pomaleji než u jiných materiálů.

Keramický dřez je extrémně teplotně odolný

V kuchyni v podstatě neexistuje situace, která by mohla dřez, vyrobený z keramiky ohrozit nějakým teplotním šokem. Keramika se totiž vypaluje při teplotách nad 1200 °C a těchto teplot v kuchyni nedosáhnete, ani kdybyste chtěli. Bez problémů tak keramický dřez můžete polít horkým olejem nebo do něho odkládat rozpálené nádobí.

Kuchyňský dřez


Keramický dřez je hygienicky absolutně nezávadný

Glazura na povrchu keramického dřezu je neporézní. Co to znamená? Na keramickém dřezu nenajdete žádné póry nebo miniaturní škvírky. Nečistoty, mikroorganismy, barviva (například z čajů) ani jiné nežádoucí látky tedy nemohou proniknout do žádné povrchové vrstvy, kde se pak zažerou a velice těžko se odstraňují. Na povrchu keramického dřezu tak ulpívají pouze v minimálním množství a velice snadno se odstraňují.

Keramický dřez nezná vodní kámen

Snadná údržba keramického dřezu je snad jeho největší výhodou. Glazura keramického dřezu má totiž charakter skla. Stejně jako v případě různých nečistot a mikroorganismů, na povrchu této glazury nemá šanci přilnout ani vodní kámen.

Keramický dřez má nejvyšší chemickou odolnost

Keramika má ze všech materiálů, používaných při výrobě dřezů, nejvyšší chemickou odolnost. Co to znamená? Keramické dřezy snáší bez jakýchkoliv problémů účinky všech běžně dostupných prostředků domácí chemie.

Keramický dřez


Keramický dřez je stálobarevný

Barvy keramických dřezů zůstávají i po letech stejné a svěží, jako nové. Může za to skutečnost, že keramika neobsahuje žádné plastové či pryskyřicové složky, které by UV záření denního světla nebo radiace z plamenů hořáků rozkládalo, díky čemuž mohou některé jiné materiály žloutnout.

Když bílý dřez, tak keramický dřez

Díky speciálním použitým keramickým glazurám (lesklé či polomatné) zůstane bílá opravdu bílou po mnoho let. Oproti materiálům z plastů tak bude Váš dřez zářit opravdu dlouhou dobu.

Komerční článek

8 důvodů, proč vybrat keramický dřez
Zajímavosti a novinky

 304 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ