Ukrajina oznámila začátek procesu pro získání Krymu

21.01 2016|Politika
Ukrajina oznámila začátek procesu pro získání Krymu

Ukrajina plánuje v letošním roce zahájit diplomatickou iniciativu na vrácení Krymu. Prohlásila to na ekonomickém fóru v Davosu ukrajinská ministryně financí Natálie Jareško.

Ukrajina chce zpět Krym

"Nesouhlasíme s tím, že je Krym pryč. V letošním roce opravdu začínáme intenzivní proces návratu na Krym," řekla Jareško. Jareško ještě uvedla, že Kyjev plánuje vytvořit diplomatické fórum, jako je to v Ženevě, které bude zahrnovat Rusko, Ukrajinu, Evropskou unii a Spojené státy. "Těšíme se na budování něčeho většího než je fórum v Ženevě, s cílem zahájit dialog o tom, jak vrátit Krym Ukrajině," řekla Jareško.

Porošenko plánuje mezinárodní fórum

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko už dříve v roce 2015 uvedl, že největší prioritou Ukrajiny zůstává otázka návratu Donbassu a Krymu. Porošenko hovořil o potřebě vytvořit nový formát mezinárodních jednání ohledně této otázky. "Nejlepším formátem by bylo o trochu lepší ženevské fórum, se zapojením partnerů z EU, USA a případně států, které podepsaly budapešťské memorandum," řekl Porošenko.

V březnu 2014 se na Krymu konalo referendum, po kterém se poloostrov stal součástí Ruska. Ukrajina a mnoho zemí na Západě nazvalo referendum nezákonným, Moskva však toto obvinění opakovaně odmítla.

Zdroj: Rbc

Ukrajina oznámila začátek procesu pro získání Krymu. Ukrajina plánuje v letošním roce zahájit diplomatickou iniciativu na vrácení Krymu. Prohlásila to na ekonomickém fóru v Davosu
Zajímavosti a novinky

 304 
  Komentáře
YouTube video
Přidat obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Vánoce 2017

Tipy na vánoční dárky
.