Porošenko je připraven vyhlásit na Ukrajině stanné právo

12.02 2015|Politika
Porošenko je připraven vyhlásit na Ukrajině stanné právo

Ukrajinský prezident Petro Porošenko oznámil, že v případě eskalace konfliktu na východě Ukrajině je připraven vyhlásit stanné právo. "Chci zdůraznit, že já, vláda i Nejvyšší rada jsme připraveni přijmout rozhodnutí o zavedení stanného práva v celé zemi.

"V žádném případě se nebudu bát použit toto řešení (stanné právo), jestli agresor bude nadále zhoršovat konflikt na východě Ukrajiny," citoval ukrajinského prezidenta UNIAN. Během jednání v Minsku řekl ukrajinský prezident, že má v úmyslu požadovat, aby byly ukončeny vojenské operace v Donbasu. "Jedu do Minsku, abych ihned zastavil válku a začal politický dialog," řekl Porošenko.

Stanné právo má i řadu kritiků

Stanné právo může být vítaným krokem pro ty, kteří kritizují současnou definici vojenské operace na Ukrajině. To zahrnuje i kontroverzní odpůrce, kteří věří, že současný odvod je bez formálního vyhlášení války protiprávní. Kritici ukazují na stinné stránky stanného práva. "Nezapomeňte, že stanné právo znamená omezení svobody projevu, omezení práva na veřejné shromažďování, omezení způsobů komunikace, vypnutí internetu, možnost zabavovat všechny osobní materiály pro vojenské účely a možnost přinutit všechny pracovat ve prospěch armády," řekl v televizním rozhovoru koncem minulého měsíce Jurij Biryukov, prezidentský poradce.

Biryukov dodal, že stanné právo by bylo z velké části zaměřeno na mobilizaci celé ekonomiky země pro válečné účely. Když už mluvíme o ekonomice - která se potácí na pokraji platební neschopnosti a závisí na půjčkách z Mezinárodního fondu, je třeba říct, že i samotný prezident přiznává, že stanné právo ekonomice příliš nepomůže. "Kdo přijede do země ve válečné stavu?" Zeptal se Porošenko minulý týden v rozhovoru pro španělský list El Pais.


Zdroj: RBC

Porošenko je připraven vyhlásit na Ukrajině stanné právo. Ukrajinský prezident Petro Porošenko oznámil, že v případě eskalace konfliktu na východě Ukrajině je připraven vyhlásit stanné právo.
Zajímavosti a novinky

 301 
  Komentáře
YouTube video
Přidat obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Vánoce 2017

Tipy na vánoční dárky
.