Ministři zahraničí podpořili plán migrace EU

12.10 2015|Politika
Ministři zahraničí podpořili plán migrace EU

Ministři zahraničí EU se v pondělí opět vrátili k plánu Evropské unie, jehož cílem je vyřešit otázku, jak se nejlépe vypořádat s přílivem žádostí o azyl uprchlíků.

Plán EU

Poslední verze plánu navrhuje rozšíření působnosti o 1 miliardu EUR z regionálního svěřeneckého fondu EU v Sýrii. Peníze by měly plynout zemím západního Balkánu, které se potýkají s největším přílivem migrantů a podpořit tvorbu dohody o zpětném přebírání nelegálních migrantů jejich původními zeměmi.

Dohoda bere na vědomí, že všechny nástroje musí být mobilizovány a musí být zvýšená spolupráce při navrácení a zpětném přebírání nelegálních migrantů. Evropská komise má šest měsíců na to, aby přišla s řešením na míru a zajistila, aby si Africké a jiné země přebíraly zpět své státní příslušníky, kteří v Evropě nejsou vítaní.

Dohoda s Afrikou

Šéfka zahraniční politiky EU Federica Mogherini bude o tématu diskutovat příští týden v Addis Abebě s Africkou unií a Etiopií. Začátkem toho měsíce prohlásili ministři vnitra EU, že je potřeba další podpora pro Jordánsko, Libanon a Turecko. Všechny tři země hostí většinu syrských uprchlíků.

Asi 83 % všech uprchlíků riskují své životy, aby se dostali do Evropy. V letošním roce se jich do Evropy dostalo 600 000 po moři, přičemž 3000 migrantů se utopilo nebo je nezvěstných. Většina přeživších se pak snaží najít jakýkoliv způsob, jak se dostat na pevninu EU přes západní Balkán.

Zdroj: EU observer

Ministři zahraničí podpořili plán migrace EU. Ministři zahraničí EU se v pondělí opět vrátili k plánu Evropské unie, jehož cílem je vyřešit otázku, jak se nejlépe vypořádat s přílivem žádostí o azyl uprchlíků.
Zajímavosti a novinky

 301 
  Komentáře
YouTube video
Přidat obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ