Jste vzdělaný cizinec? Přijďte reformovat na Ukrajinu

17.01 2015|Politika
Jste vzdělaný cizinec? Přijďte reformovat na Ukrajinu

Pokud jste zkušený odborník, který se rychle naučí ukrajinsky a nemáte nic proti východu, proč neuvažovat o práci jako vedoucí zbrusu nové ukrajinské protikorupční agentury?

Ukrajinská vláda rozdává ukrajinské občanství

Podle oficiálních zdrojů jsou volná místa v mezinárodní protikorupční agentuře Bureau. Samozřejmě potřebujete ukrajinské občanství, ale v tom nebude problém. Jen se zeptejte Natalie Jeresko, ministryně financí amerického původu, Aivarase Abromaviciuse, ministra rozvoje hospodářství a obchodu litevského původu nebo Alexandera Kvitashviliho, ministra zdravotnictví narozeného v Gruzii. Všichni tři obdrželi velmi rychle ukrajinské cestovní pasy, a to těstně před vstupem do nového kabinetu ministrů.

Nyní k plánům protikorupční agentury, které musí hrát klíčovou roli po loňské revoluci proti bývalému prezidentovi Viktoru Janukovyči, kterého chce nyní Interpol dostat za zpronevěru. Můžete pokračovat v těchto stopách s některými úředníky, kteří naznačují, že je potřeba zapojit cizince. Značná část cizinců, kteří nastoupili na vysoce postavená vládní místa, se tak snaží zapracovat do skvěle zkorumpované státní byrokracie.

I přesto, že Ukrajina je již více než dvě desetiletí zmatená z reforem a kapitalismu, mnozí doufají, že injekce zahraničních zkušeností, a to i ze sousedních zemí bývalého Sovětstkého svazu, pomůže nastartovat nový proces. Ukrajinský prezident Petro Porošenko sám vyjadřil myšlence svou podporu. "Tato rozhodnutí vyžadují hledání kandidátů do nové vlády nejen z Ukrajiny, ale také ze zahraničí," řekl prezident koncem loňského roku pro Financial Times.

Ukrajina potřebuje zvýšit počet odborníků ve vládě

To je důvod, proč on osobně schválil občanství pro tři ministry, z nich všichni mají západní vzdělání a zkušenosti v top police. Ve středu ministr spravedlnosti Pavlo Petrenko novinářům řekl, že přijmul do svého ministerství čtyři Gruzince. Pozornost bude nyní věnována protikorupční kanceláři, jejiž ředitel bude vybrán zvláštní komisí. Zahraniční zájemci musí stihnout získat občanství do uzávěrky v polovině února. V pondělí premiér Arsenij Jaceňuk řekl, že hlavní prioritou je vybrat "nezávislého", zkušeného a tvrdého profesionála, bez ohled na státní příslušnost.

Po poklesu ekonomiky o 8 % v loňském roce potřebuje Ukrajina technické know-how i dobrý vztah se západními partnery, aby dostala další finanční výpomoc od Mezinárodního měnového fondu ve výši 17 bilionů USD.

Autor: Jil, Global Post

Jste vzdělaný cizinec? Přijďte reformovat na Ukrajinu. Pokud jste zkušený odborník, který se rychle naučí ukrajinsky a nemáte nic proti východu, proč neuvažovat o práci jako vedoucí zbrusu
Zajímavosti a novinky

 301 
  Komentáře
YouTube video
Přidat obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Vánoce 2017

Tipy na vánoční dárky
.