Putin: Turecko sestřelilo Su-24, aby zajistilo dodávku ropy od ISIS

30.11 2015|Aktuálně

Ruský prezident Vladimír Putin prohlásil, že Moskva získala důkazy o tom, že ropa v průmyslovém měřítku i nadále proudí do Turecka z území ovládaném teroristy. Zdůraznil také, že Rusku nezáleží na tom, kdo přesně se rozhodl sestřelit bombardér Suchoj Su-24 na turecko-syrské hranici.

Ropa IS stále proudí do Turecka

"Máme bohužel důkazy o tom, že produkce ropy, kterou kontroluje IS a další teroristické organizace, ve velkém množství stále proudí do Turecka," řekl Vladimír Putin. Podle ruského prezidenta existuje vážný důvod se domnívat, že ruský bombardér Su-24 byl sestřelen Turky proto, aby zajistili bezpečnost pro své dodávky ropy od islámského státu.

Vladimír Putin poznamenal, že ačkoliv se ho turecké úřady snažily ujistit, že sestřelení Su-24 nemá brát osobně, Rusku nezáleží na tom, kdo přesně rozhodnutí, které stálo život dva jeho občany, udělal. Podstatné je, že ho někdo udělal.

Politické řešení

Prezident zdůraznil, že nemůže vzniknout široká mezinárodní koalice proti terorismu dokud někdo z členů využívá teroristické skupiny pro své vlastní účely. "Co je to za koalice, když po nás střílí vlastní partneři? Osobně je mi to velmi líto, protože jsem proto výstavbu těchto vztahů (s Tureckem) dělal opravdu hodně," řekl Putin.

Rusko bude podle prezidenta dál usilovat o vytvoření široké koalice pro boj s teroristy. Syrská krize má jen politické řešení, uvedl. O situaci v Sýrii v pondělí jednal s prezidentem USA Barackem Obamou a na potřebě politického urovnání krize se prý shodli.

Zdroj: RT

Putin: Turecko sestřelilo Su-24, aby zajistilo dodávku ropy od ISIS. Ruský prezident Vladimír Putin prohlásil, že Moskva získala důkazy o tom, že ropa ISIS
Zajímavosti a novinky

 557 
  Komentáře
YouTube video
Přidat obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ